AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM
AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM
AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM
AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM
AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM
AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM

AHŞABA ESTETİK YAKLAŞIM

İÇ MEKAN   1.09.2020

2015 yılında endüstriyel tasarımcılar Çağdaş Cantürk ve Altuğ Toprak tarafından kurulan Ananas Woodworking, ismiyle müsemma bir ahşap atölyesi. Üretimlerini tasarımcıları, teknikerleri ve teknik el becerisi yüksek marangozlarının katkılarıyla hayata geçiren Ananas Woodworking, Ananas Deco adı altında mimari ve iç mimari projelere tasarım odaklı mobilya üretim desteği sunuyor. 2018'de başlayarak akabinde gelişen üretim parkuruyla ivmesini arttıran ekip, yaşama ve çalışma alanları için mutfak ve banyolar ile restoranlar, mağazalar, kafeler ve bahçeler için sabit veya modüler mobilyaların yanı sıra, kamusal alanlar için de çevresel etmenlere dayanıklı kent mobilyalarına ve ekipman tasarımlarına imza atıyor. Ananas Woodworking’in projelerinden bazıları, şöyle:

Mimar Serdar Deniz tarafından tasarlanan, mobilyalarında dişbudak ağacı, doğal dişbudak kaplama ve beyaz lake cila yüzeyler kullanılan Leone Pastanesi. 

Proje sahibi mimarlar Gloria ve İzgi Yazıcı tarafından tasarlanan, doğal freze meşe kaplamanın ve meşe ağacının kullanıldığı sıra dışı ölçülere ve özelliklere sahip bir vestiyer, seperatör, kütüphane, dresuar ve konsolun kullanıldığı Six Senses Kaplankaya.

İç mimarlar Fatih Uçar ve Anıl Nayır  tarafından tasarlanan, doğal freze meşe kaplamanın kullanıldığı duvar çıtalarına, doğal meşe ağacından yapılmış masa tablalarına ve pirinç kaplamayla detaylandırılmış tamamı mat lake cilalı bara sahip ZEUS Gyros & Grill.

 

 

 

#Ananas Woodworking #Çağdaş Cantürk #Altuğ Toprak #tasarım #mobilya #ahşap #kent mobilyası #iç mekan


Sayfanın Başına Dön