D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café
D Café

D Café

İÇ MEKAN   16.02.2016

MuuM ekibi tarafından, Doğuş Otomotiv’in Şekerpınar kampüsü içerisinde tasarlanan kafe, şeffaf ve dışa dönük yapısı ve yüzeyindeki çizgisel detaylarıyla kullanıcı dostu bir sosyal iletişim alanı oluşturmaya çalışıyor.

Tek katlı yapının, insan ölçeğine temas eden boyutu, kullanıcı dostu tasarımı ve geri dönüşümlü malzemelerle tanımlanmış yüzeyi, yapının karakterini niteleyen özellikler olarak değerlendirilebilir.

Yapı tasarımında,ana fikri yansıtan yalınlık, sadelik, kullanım kolaylığı gibi yaklaşımlar, iç mekan donatılarında da, malzeme, doku ve renk seçimlerinde kendini gösteriyor. Esnek kullanıma olanak sağlayan iç mekan, aynı zamanda kütlenin dış görünümüyle aynı tasarım dilini devam ettiren bütüncül bir tarza sahip.

Cephede doğal ışıktan faydalanmak ve kullanıcıların peyzaj ile görsel iletişimini arttırmak adına şeffaflık ön planda tutuldu. Cam doğramalardaki detaylar, cephe boyunca yarı geçirgen siyah plakalar ile tamamlandı. Bu; şık-gölge oyunlarına olanak veren bütünleşik bir yapı yüzeyi oluşturdu. Yapının kabuğu, geri dönüşümden elde edilen çelik plakaların mat ve pürüzlü dokusuyla, gölgeleyen bir saçak işlevi görürken, aynı zamanda da kütle kontürlerini tanımladı.

Fotoğraf: Anday BODUR

#Muum #İç Mekan #tasarım #mimari #doğuş otomotiv #d cafe


Sayfanın Başına Dön