Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden
Doğanın İçinden

Doğanın İçinden

İÇ MEKAN   17.05.2016

Avustralyalı cilt bakım markası Aesop, birbiri ardına açılan mağazalarında doğadan yana olan çizgisini hiç kaybetmeden, her biri farklı bir kimliğe sahip iç mekan tasarımlarıyla göz doldurmaya devam ediyor.

O zaman Montreal'den Singapur'a ya da Melbourn'den Nottingham'a uzanan bir tasarım yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

Aesop Singapur | Snøhetta
Aesop’un yeni Singapur mağazası, Snøhetta tasarım ekibi tarafından tasarlandı. ION alışveriş merkezi içinde yer alan mağaza, lokasyon olarak üzerinde bulunduğu ve önceden hindistan cevizi üretim alanı olarak kullanılan bölgeye referans vermesi amacıyla malzeme, renk ve form olarak tepetaklak duran orman görüntüsünde tasarlanmış.

Aesop Japonya | Case Real
Case Real imzalı Japonya Sapporo’daki Aesop mağazası, ilhamını karlı dağlardan alıyor. Markanın Japonya’daki 15. mağazası olan bu mekan için tasarım ekibi şiirsel bir atmosfer yaratmak istemiş. Malzeme olarak, bölgede 100 yılı aşkın süredir kullanılan Sapporo yonu taşı kullanılmış.

Aesop Montreal | Naturehumaine
Malzemeleri bir arada konusunda dikkat çeken tasarım stüdyolarından Naturehumaine, bu yeteneğini Aesop Montreal mağazasında da göstermiş. Strüktürel detaylara vurgu yapan mağazada kireç taşından yapılan bankoyu pirinç tezgah tamamlarken, kontrplak duvar üniteleri dikkat çekmekte.

Aesop Melbourne | Kerstin Thompson Architects
Aesop Melbourne mağazasında, ahşap malzemenin hakimiyeti karşımıza çıkıyor. Bu nedenle renk tercihinde de ahşap tonları hakim. Kerstin Thompson Architects tasarımı iç mekanın merkezinde işlevsel olarak farklılaşan iki banko yer alıyor. Art Deco aydınlatmalar ise mekanı tamamlayan detaylardan…

Aesop Notingham | Ciguë 
Cam laboratuvar tüpleri, çelik borular ve brüt beton bir lavabo… Ciguë tasarım stüdyosu imzalı Aesop Nottingham mağazası, adeta bir laboratuvar gibi kurgulanmış. Duvarda yer alan ahşap ünitelerde ise markanın alışılageldik düzeni hakim. Ciguë ekibi bu mağaza ile Aesop’un rafine kimliğine nokta atışı yapıyor.
 

#aesop #marka #doğa #tasarım #mimari #İç Mekan #avustralya


Sayfanın Başına Dön