DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI
DUYGU IŞINLANMASI

DUYGU IŞINLANMASI

İÇ MEKAN   5.09.2020

‘Üç ay boyunca, belirli pencerelerden belirli manzaralara bakmak.’ Kulağa nasıl geliyor? 

100 yılın en büyük trajedilerinden biri, aslında çoğu kişi için paradoksal olarak evde geçerek, psikolojik yıpranmaya yol açtı. Bunun en büyük sebepleri yukarıda bahsini geçirdiğimiz duruma ek olarak, hareketsizlikti de. Evde kalınan süre boyunca gün içinde bakılan ve görülen çoğu şey sabitlendi. Görsel algıda kırılmalar yaratmak bir yana, onu körelten bu duruma alternatif olarak kendini sanata verenler, yeni filmler izleyenlerin ve benzeri aktivitelerde bulunanların sayısı çoğaldı. Bir de, yeni ‘keşiflerde’ bulunanlar oldu. Yani aslında, krizi fırsata çevirenlerdi onlar. 

“Üç ay boyunca, belirli pencerelerden belirli manzaralara bakmak.” dedik. İşte pandeminin en büyük krizlerinden biri buydu. Bu durum belirli açılarla son derece mahremdi. Hem duygusal hem de fiziksel olarak. WindowSwap ise bu duyguyu ve durumu tabiri caizse, kamuya açtı. 

https://window-swap.com/ 

Yukarıdaki linke tıkladığınızda, oturduğunuz yerden dünyanın herhangi bir yerindeki bir eve misafir olabiliyor; penceresinden manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz. Hem de ortamın doğal akustiği de size eşlik edebiliyor. Beğenmemeniz durumunda sağa kaydırarak bambaşka bir eve ışınlanabiliyorsunuz. İkinci dalga yakın mı bilmiyoruz ancak her ihtimale karşı linki bir kenarda tutmanızı öneririz. 

#window swap #karantina #pencere #pandemi #Covid-19


Sayfanın Başına Dön