INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR
INTERSTELLAR

INTERSTELLAR

İÇ MEKAN   14.12.2019

Paralel dünyalar, karadelikler ve uzay yolculuğu. Evrene dair her gün yeni bir bilgi ediniyoruz, ama bilmediklerimiz sonsuz bir küme. 2014 yapımı Interstellar filminden ilham alan Meksika'daki bu restoran da, 250,000 LED ışıkla aydınlatılarak bir uzay boşluğu yaratıyor ve müşterilerine yıldızlar altında bir yemek deneyimi öneriyor.

Almazán y Arquitectos Asociados, Concepto Taller de Arquitectura ve Pin Studio iş birliğinde tasarlanan Interstellar'ın içi ışıkların etkisini arttırmak adına tamamen siyah renkte. Mekan, duvarlara ve tavana dolanan aydınlatmaları ve yansımayı çoğaltan aynalı masalarıyla ziyaretçilerine tam bir uzay deneyimi yaşatmayı hedefliyor. İnce kablolarla birbirine bağlı ışık kaynakları bir nevi yıldız ve gezegen örüntüsünü andırıyor, gökyüzünü ulaşılabilecek kadar yakın bir açıdan betimlemeye çabalıyor. 200 metrekarelik alana yayılan restoranın giriş kısmı da uzaydaki yerçekimsiz ortamı taklit edercesine tavandan sarkan kitaplarla dekore ediliyor.

#Almazán y Arquitectos Asociados #Concepto Taller de Arquitectura #Pin Studio #moooi, studio job, antwerp, mobilya, iç mimari, tasarım #restoran #meksika #aydınlatma


Sayfanın Başına Dön