MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL
MİNİMAL TEMSİL

MİNİMAL TEMSİL

İÇ MEKAN   19.07.2018

Çamlıca'da bulunan Emaar Square İstanbul'un ofis kulesinde, Jeyan Ülkü Mimarlık tarafından tasarlanan bir çalışma alanı: Emaar Mockup Office. Tasarım ekibinin spesifik bir kullanıcı düşünmemekle birlikte, ne tür alanlar çıkabileceğine dair öngörüde bulunması üzerine kurgulanan mekan, "örnek ofis" olma özelliği taşıyor.

 

“Potansiyel kiracı için mevcut metrekare içinde ne tür fonksiyon alanlarının oluşturulabileceğine dair fikir vermeyi, mekanın olasılıklarını ifade etmeyi hedefledik”

 

Projede; karşılama ve bekleme alanının hemen karşısında yarı açık bir ofis konumlandırılarak burada ister açık ister kapalı bir çalışma alanı oluşturulabileceğine dair ipucu verilmiş. Toplantı ve yönetici odaları ise koridorun sonunda, açık konferans / sunumlara imkan verecek şekilde projeksiyon perdeli olarak tasarlanmış. 

 

“Toplantı odasında yarı geçirgen perde kullanılırken yönetici odasında kullanılmaması gibi detaylar olasılıkları ifade etmek için tercih edildi”

 

Dinlenme alanında, mekanın geneline hakim monokrom renk skalası yerine pastel tonlar kullanılmış. Oturma elemanlarının seçiminde "konfor" arayışı yönlendirici olmuş. Yine bu alanda yer verilen kara tahta ile de mekanın ruhuna uygun resmi olmayan toplantıların burada yapılabileceği vurgulanmış.

 

Proje | Emaar Mockup Office

Lokasyon | Emaar Square - Çamlıca, İstanbul

Tasarım | Jeyan Ülkü Mimarlık

İşveren | Emaar Properties Turkey

Alan | 213 m²

#Emaar Square İstanbul #Çamlıca #Jeyan Ülkü Mimarlık #iç mekan tasarımı #ofis projesi #Emaar Mockup Office


Sayfanın Başına Dön