Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids
Skechers Kids

Skechers Kids

İÇ MEKAN   14.03.2016

Skechers’ın İstanbul’daki yeni mağazasında çocuk ayakkabılarının sergilendiği alan, çocukluğumuzda oynadığımız oyunların basit geometrik şekiller ve detaylarla yeniden yorumlanmış hali.

Zemberek Design tarafından tasarlanan mağaza, Skechers’ın ana ofis binasında yer alıyor. Mağaza, normal şartlarda sezon lansmanları ve ürünlerin sergilenmediği, son kullanıcı ile buluşmayan bir mekan.

Mekanın kullanıcısı çocuklar olmasa bile, çocukluk anlarının algısını yetişkinler için güçlendiren bir konsept üzerine gidildi. 55 metrekareye yayılan alanda bu çağrışımları uyandırmak adına, gemi dümeni, tekerler, şekerler gibi basit objelerin renk ve şekillerinden referansla eğrisel formlar ile mekanda hareket kazandırıldı.

Projenin en büyük zorluğu; dinamik ve çocuksu etki ile geniş bir renk ve desen skalasına sahip ürünlerin dengesini bulmaktı. Bu denge tasarıma vitrinler ile yansıtıldı. Demir, pleksiglas ve ahşap malzemeler kullanılarak üretilen sergileme üniteleri, poliüretan renkli tüp detayları ile çevrildi ve tanımlandı.

#Skechers #istanbul #mağaza #çocuk #oyun #İç Mekan #tasarım


Sayfanın Başına Dön