SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ
SURİYE EVİ

SURİYE EVİ

İÇ MEKAN   10.11.2016

"Mükemmel eve dair her şey" kavramını her bir detayında hissettiren IKEA,  bu kez ters köşe yaparak bizi şaşırtıyor. Nasıl mı? Markanın, Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile işbirliği yaparak Norveç'teki mağazasında sergilediği "Suriye Evi" projesinden bahsediyoruz.

 

Şam'da yaşayan, 4 çocuklu Rana isimli bir kadının evinin realist bir kopyası… Üstelik 25 metrekarede pek çok şey anlatan ve bazı gerçekler ile yüzleşmemizi sağlayan ev, mağazanın kusursuz ev çözümlerinin hemen yanında yer alıyor.  Savaş bölgesinde yaşayan insanları ziyaret etmek gibi…

 

Projenin amacı ise savaş bölgelerinde yaşayan insanlar için bağış toplamak! Evet, tasarlanan bu evde alışılageldik IKEA mobilyaları olmayabilir ancak evdeki her bir nesne üzerinde markanın standart etiketleri ve bu etiketlerde de isteyenlerin bağış yapabileceği bağlantılar var.

 

"Norveç insanına bu deneyimi yaşatabileceğimiz en doğru yerin IKEA olduğunu fark ettik. İleriye dönük planlar yaparken, aslında ne kadar şanslı olduklarını düşündürecek bir mekan".

 

 

#IKEA #Uluslararası Kızılhaç Komitesi #Norveç #Suriye Evi #iç mekan #sosyal sorumluluk projesi


Sayfanın Başına Dön