YEMEKSEPETİ.OFİS
YEMEKSEPETİ.OFİS

YEMEKSEPETİ.OFİS

İÇ MEKAN   27.02.2019

Yemeksepeti'nin Erginoğlu & Çalışlar tarafından tasarlanan yeni ofisi Yemeksepeti Park projesini, VBenzeri'de sizlerle paylaşmıştık. İki şirketin iş birliğiyle ortaya çıkan ilham verici proje, bu kez de "Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi" adlı kitabıyla karşımızda!

 

"Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi" içerik açısından, bir yandan doğru iş birliğinden doğan sonuçları gösterirken bir yandan da iş yerindeki verimliliğin başarıya olan etkisine yönelik sonuçlarını örnek bir vaka olarak görselleştiren bir kitap olarak öne çıkıyor. YEM Yayın'dan çıkan kitap, daha önceki klasik mimarlık kitaplarından farklı bir üslup ve tarihsel bir tasarım serüvenine sahip içeriğiyle türünün ilk örneği olarak dikkat çekiyor.


Yemeksepeti'nin yıllar içerisindeki dönüşüm hikayesinin sunulduğu bu kitap, bir yandan okuyuculara ufuk açıcı ve tamamen şeffaf tasarım sürecini göstermek isterken bir yandan da diğer şirketlere örnek teşkil etmeyi amaçlıyor. Görsel malzemelerle süslenmiş tasarım odaklı iş birliğinin sonuçlarının sergilendiği kitabın en ilgi çekici özelliği ise her iki kurumdan da projelere doğrudan katkıda bulunmuş çalışanların sürece dair gördüklerini ve yaşadıklarını anlatmış olmaları...

Çalışan odaklı yeni nesil ofislerin Türkiye'deki temsilcilerinden biri olan Yemeksepeti için bu kitap, çalışanına verdiği değeri kanıtlıyor. Nitekim kurumun başarısı da, çalışanların günlük iş ortamındaki stresinden uzaklaşmasını sağlayan yenilikçi ofis ile çalışan verimliliğinin artırılmasından geliyor. Modern toplumlarda çalışanların gününün önemli bir bölümünü, hatta evde geçirilen süreden fazlasını ofiste geçirdiklerini söyleyen Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın: 'Mutlu bir çalışma hayatı için yapılan işi ve mesleğini sevmek yetmiyor, nasıl bir ortamda çalışıldığı da önem taşıyor. Bugün çalışma ortamının, çalışan verimliliğini en çok etkileyen faktörler arasında olduğu bir gerçek. Bizim yenilikçi çalışma ortamımız Yemeksepeti Park'ın dönüşüm hikayesini anlatan "Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi", eğlenceli ve samimi diliyle diğer mimari kitaplardan farklılaşıyor. Her alandan bireye ilham niteliğindeki kitabımız iki şirketin deneyimlerini birleştirerek ortaya nasıl verimli sonuçlar çıkarabileceğini gösteriyor' diyor.

Her kurumun bir insan gibi karaktere sahip olduğunu belirten Kerem Erginoğlu ise "Yemeksepeti Park için genel çalışma prensibimize uygun olarak önce şematik tasarımla başladık. Sonra bina yönetimini kurguladık, ardından da işlev ve estetik üzerine çalıştık. Amaç, Yemeksepeti'nin ruhunu yakalamaktı. İşverenle ne kadar yoğun temasımız olursa, bu o kadar mümkün oluyor. Birlikte çalışmak ve birlikte bütçe değerlendirmek, her aşamada şeffaf ve işverenle dost olmak, kendiliğinden daha fazla yaratıcılık da getiriyor" şeklinde belirtiyor.

 

İşverenden girişimciye, tasarımcıdan mimara, yöneticiden öğrenciye kadar her alandan kişilere ilham verecek "Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi", farklı alanlarda başarılı olmuş fakat aynı noktada buluşabilmiş iki şirketin başarılarının iç içe sunulduğu ve iş birliği ile yaratılan dönüşüm hikayesini anlatan bir tasarım ve yapım macerası olarak raflardaki yerini aldı.

#Yemeksepeti Park #Erginoğlu & Çalışlar #Kerem Erginoğlu #Hasan Çalışlar #Nevzat Aydın #Yemeksepeti.Ofis: Bir Vizyonun Mimari Anatomisi #kitap


Sayfanın Başına Dön