AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD
AIRPOD

AIRPOD

İNOVASYON   11.09.2016

Teknolojinin tasarım üssü Apple, heyecan verici ürünleriyle tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Öyle ki, markanın satın aldığımız her ürününde bir üst modelini dört gözle bekler olduk. Nihayet iPhone 7 de tanıtıldı ancak biz yine onunla birlikte tanıtılan kablosuz kulaklık AirPod'dan bahsetmek istiyoruz.

 

Steve Jobs tarafından "markanın asıl ruhu" olarak nitelendirilen İngiliz tasarımcı Jonathan Ive'a göre kablosuz bir dünyaya doğru gidiyoruz ve buna, düşünce gücüyle çalışan teknolojik aletler de dahil. Kim bilir, Apple belki de AirPod ile bize bu teknolojinin sinyallerini veriyor. Biraz detaya inersek AirPod kulaklığın görünüm olarak şu an kullanılan EarPod'dan kablo haricinde pek de farkının olmadığını söyleyebiliriz. Ancak durum, kullanım özelliklerinde elbette öyle değil. Optik sensör ve akselerometre sensörü bulunan AirPod'da, şarkıyı durdurmak için kulaklığı kulağınızdan çıkarmanız, Siri'yi aktif hale getirebilmek için de kulaklığa iki kez dokunmanız yeterli. Üstelik özel kutusu ile şarj edilen AirPod, markaya göre 15 dakika içerisinde 3 saat şarkı dinlenebilecek kadar şarj oluyor. Toplam pil ömrü ise 5 saat.

 

Tüm bu özellikler elbette herkesi memnun etmeye yetmiyor. Kimilerine göre tekerleği yeniden icat etmek, kimilerine göre de kulaktan sürekli düşen bir kulaklık şeklinde eleştirilen AirPod için yorumu size bırakıyoruz…

 

#AirPod #Apple #iPhone 7 #Steve Jobs #Jonathan Ive #kablosuz kulaklık #Bluetooth kulaklık


Sayfanın Başına Dön