AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN
AUTUMN

AUTUMN

İNOVASYON   8.07.2019

Çevresel etmenleri incelemek artık bir ihtiyaç değil, zorunluluk. İklim değişikliğinin kontrol edilemeyen noktalara ulaştığı ve tüm canlı formlarını etkilediği bu günlerde, inovatif çözümler üretmek de yalnızca bilim insanlarının değil, tasarımcıların da sorumluluğunda. 

Furf'ün de tam olarak çalışma alanı bu; hammaddeyi doğru şekilde işlemek ve malzemenin kendisini tasarımın temel özelliği olarak sunmak. 5 yıl süren çalışmalar sonucu Furf, yalnızca ağaç yapraklarından elde ettiği derileri kullanarak Autumn'u yarattı. Tasarımcılar, Brezilya'nın yağmur ormanlarından toplanan Nova Kaeru yapraklarını hayvan derisi görüntüsünde vegan bir malzemeye çevirmeyi başardı.

Karbon emisyonu ve emilimi ölçümlerine göre günümüzün en sürdürülebilir malzemelerinden biri olarak kabul edilen bu doğal yapraklar, diğer vegan ürünlerin aksine herhangi bir kimyasal işlemden geçmiyor. Fiber, polimer ya da kimyasal yapıştırıcı ve birleştiricilerin de elimine edildiği Autumn, dünyanın ilk vegan derisi olarak nitelendiriliyor.  

#Furf #Autumn #vegan #malzeme #inovasyon


Sayfanın Başına Dön