Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts
Craafts

Craafts

İNOVASYON   22.12.2015

Tasarım ve zanaat birlikteliği üzerine birçok işbirliği ve proje görüp deneyimlediğimiz bu dönemde, iki kavramı birleştirip, yaratıcı endüstriler için bir malzeme kütüphanesi yaratan Craafts, inovatif bir seçki sunuyor.

Craafts’ın arkasında 20 yıldır Floransa’da çalışmalarını sürdüren mimar Elif Malkoçlar var. Craafts’ın hikayesi Floransa’da Scandicci’deki bir atölye ile başlıyor.

Elif Malkoçlar, mimarlık eğitimi üzerine edindiği deneyim ve eğitimlerle, el yapımı aksesuar üretiminde şu an dünyada önemli bir noktaya gelmiş. Floransa Üniversitesi'ndeki mimarlık eğitimi üzerine aynı fakültede “Moda’da El İşçiliği: Gelişimi ve Yeni Perspektifler” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini almış. Craafts’ın malzeme kütüphanesindeki parçalar, Prada, Ferragamo, Gucci, Yves Saint Laurent, Chanel gibi markalar için kullanılıyor.

Tasarımcıyı daha artizanal bir dille konuşmaya davet eden malzeme kütüphanesinde, seramikten demire, deri ve tekstil kumaşları; mobilya, masa üstü objeleri ve moda sektörü için kaynak olarak kullanılıyor. Bazen de kaynak olarak kullanılan malzeme/doku, tasarımın ana dilini oluşturuyor.

Craafts, bünyesinde el yapımı toplam 3.000’den fazla parça bulunduruyor. Bu parçalar, farklı örgü, işleme teknikleri ile mobilya, aydınlatma, dekorasyon, masa üstü ve moda tasarımı alanları için hazır olarak kullanılabilecek dokular barındırıyor.

Craafts’ın çalışma şekli kullanıcıya farklı seçenekler sunuyor. Craafts koleksiyonu bünyesindeki parçaları kullanıyorsunuz, oluşum bünyesindeki zanaatkarlardan faydalanabiliyorsunuz ya da kendi dokunuzu kişiselleştirip koleksiyon dışına çıkabiliyorsunuz.

#Craafts #Elif Malkoçlar #floransa #Scandicci #atölye #inovasyon


Sayfanın Başına Dön