MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK
MİNİMAL GÜVENLİK

MİNİMAL GÜVENLİK

İNOVASYON   8.01.2020

Amerika'da her yıl 20 milyon anahtarın kaybolduğunu biliyor musunuz? Peki ya standart anahtarlar için yalnızca 1000 kombinasyon olduğunu... Gerçekten güvenli olup olmadıkları bir muamma olan anahtarların sahip oldukları riskler nedeniyle yeni bir kapı açtığını söylemek mümkün. Sizi, BIG imzalı minimal ve güvenli kapı kilidiyle tanıştıralım.

Akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilen Friday, kullanıcısının yaklaştığını algılayan ve kapı kilidini otomatik olarak açan bir sistem. Aynı şekilde, çıkarken de kilitliyor, erişimi olan kişilere uzaktan kontrol etme imkanı sağlıyor. Şüphesiz, BIG'in şimdiye kadar ürettiği en küçük ürün. İnternet bankacılığında kullanılan üst düzey şifreleme ve güvenlik sistemine sahip. Kullanıcı isterse, sistem üzerinden anahtarını başkalarıyla paylaşabiliyor. Belli bir zaman sınırı koyabilmenin yanı sıra dünyanın her yerinden bu işlemi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Yalın tasarımıysa, onu diğer güvenlik sistemlerinden ayıran bir başka özelliği. Öyle ki, ne kadar teknolojik olduğunu göstermek için yanıp sönen ışıkları ya da klişe melodileri bulunmuyor. Güvenlik kameralarıyla eşleşebilen Friday'in kurulumu içinse yalnızca bir tornavidanız olması yeterli.

Son olarak ismini, Robinson Crusoe'un arkadaşı Cuma karakterinden alan tasarımın, Apple HomeKit ve Siri'yle uyumlu olduğunu söylememize gerek olmasa da hatırlatalım.

#BIG #Bjarke Ingels Group #akıllı kilit #inovasyon


Sayfanın Başına Dön