ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN
ROBOTİK ELDİVEN

ROBOTİK ELDİVEN

İNOVASYON   27.01.2020

Yapay zekalar ve insansı robotlarla ilgili komplo teorileri her ne kadar günlük sohbetlerimizde hatrı sayılır bir yer kaplamaya başlasa da, gelişen teknolojinin insan hayatını değiştirdiği ve kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. O zaman kolaylaştırmak demişken sizi, felçli hastalar için tasarlanan robotik eldivenle tanıştıralım.

Koreli bir start-up firması olan Neofect imzalı Neomano, çeşitli sağlık komplikasyonları sebebiyle ellerini yeterince kullanamayan hastalar için geliştirilen inovatif bir ürün. Günlük aktiviteleri için büyük rahatlık sağlıyor, nesneleri kavramayı kolaylaştırıyor.

Kapı kolunu kavramanın ya da bir bardak suyu tutmanın kas ve duyu kaybı yaşayan bireyler için zor olduğu bilinen bir durum. Neomano'daysa, tüm bu eylemler bir düğme sayesinde yerine getiriliyor, istenildiği zaman da yine bu  düğme sayesinde devre dışı bırakılabiliyor.

Neomano'nun ilk üretim serisi fon desteğiyle üretilirken, 2. serinin Haziran ayına yetişmesi planlanıyor. Düşünülen satış fiyatıysa şimdilik 1.999 Dolar.

#Neofact #robotik tasarım #eldiven #inovasyon


Sayfanın Başına Dön