Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar
Gökdelen Mayolar

Gökdelen Mayolar

KONUK YAZAR   26.08.2015

Yüksel bel bikinilerle plajlarda Sofia Loren olmayı unutun! Son yıllardaki tek akım olan ‘Daha atletik, daha geometrik ve daha zinde nasıl görünürüz?’ sorusunun cevabı bu mimari form göndermeli bikini ve mayolarda. Dönem mayolarını unutun; artık kesimleri keskin, formları adeta bir Chrysler binasına sahip mayolar bu sezon karşımızda!

İpli bikinler, mayokiniler ve aynı familyanın daha seksi, daha geometrik formlu versiyonlarını araştırmaya ne dersiniz?

Helmut Newton fotoğraflarını hatırlayın. Newton kadınının en fetiş iki aksesuarı vardır: siyah mayo ve ince topuklar. Arkası çizilmiş naylon çorap da buna dahil ama yaz gündemimizin dışında. Newton fotoğraflarındaki Cindy Crawford veya Stephanie Seymour dişilikleri, oldukları kadar giydikleri ultra seksi mayolarla da hafızalara kazındılar. Giydiği seksi kesimli mayolarla bir gökdeleni andıran Eva Herzigova’yı kim unutabilir?

Eskiden plajlarda egzotik desenli ip bikinlerden ve fosforlu mayolardan göz gözü görmezdi. Artık yeni sofistikasyon objesi bu sade ve minimal mayolar, bikiniler.

Binalarla mayoları paranteze almak  gerekirse, Empire State’i bir Eres mayoya, AKM binasını ise kafesli bir mayokiniye benzetmek mümkün. Eres, adeta bir Ron Arad koltuk tasarlarcasına bikini altları ve üstlerine imzasını atıyor. Moeva son koleksiyonundaki jilet kesimlerle harikalar yaratarak adeta bir Zaha Hadid binasına gönderme yapıyor. Agent Provocateur, Barcelona Lounge Chair kadar atletik bir koleksiyon hazırlamış. Wolford ise Shapewear isimli koleksiyonla şekillendirici nefis mayolar veya iç bodylerle o heykelimsi görüntüyü yakalamayı mümkün kılıyor.

Dikkat edilecek başka bir nüans ise mayo veya seçilecek bikinilerin mono renklerde olması. Siyah ise tercihen favori. Siyah ve mükemmel kesimli bir mayo her kadının plaj hayali olsa gerek.

Barbarella’nın meşhur karakteri Jane Fonda bir keresinde şöyle demişti: “Harika bir vücuda sahip olabilirsiniz ama gardrobunuzda mutlaka bir çift seksi stiletto ve siyah bir mayo olmadan onu tamamlayamazsınız.”

Artık plajda pareo da giyilmediğine göre bu mimari kesimli sofistike mayolara en çok ne yakışacak derseniz, kot şortlar ve kaftanlar diyeceğim. Dev hasır şapkalar ise plajda çekilecek olası bir selfie’nin süsü olur.

Konuk Yazar: Melis Ağazat

#mimari #mayo #Melis Ağazat #Helmut Newton #zaha hadid #Eres


Sayfanın Başına Dön