CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR
CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR
CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR
CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR
CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR
CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR

CEMAL EMDEN MİMARİ FOTOĞRAFLAR

MİMARİ   12.11.2015

Yaşamının büyük bir bölümünü nitelikli mimarlık örneklerini fotoğraflayarak geçiren mimar ve fotoğraf sanatçısı Cemal Emden’in, VitrA’nın sponsorluğunda hazırladığı Cemal Emden Mimari Fotoğraflar adlı kitabının lansmanı 5 Kasım tarihinde gerçekleşti. İstanbul 74'ün Karaköy Venue mekanında gerçekleşen açılış, kitap içeriğini, galerinin duvarlarında mekanı kaplayan bir sergi formatında sundu.
 
Kitap, Emden’in mimaride form, malzeme arayışları ve zaman başlıkları ile şekilleniyor. Hülya Ertaş’ın editörlüğünü ve Emre Çıkınoğlu'nun grafik tasarımını üstlendiği kitap; Cemal Emden’in yapılarını fotoğrafladığı ve uzun yıllardır beraber çalıştığı Ali Hızıroğlu, Atilla Kuzu, Aydan Volkan, Can Çinici, Cem Sorguç, Enis Öncüoğlu, Erkut Şahinbaş, Ertuğ Uçar, Kerem Erginoğlu ve Semra Uygur’un görüşleri ile devam diyor ve Hülya Ertaş’ın Cemal Emden ile yaptığı röportajlar ile sonlanıyor.
 
Toplumsal sorumluluk anlayışı ve sürdürülebilir gelişme yaklaşımının ve kültür, sanat, tasarım, mimarlık alanlarına katkıda bulunan çalışmaların desteklenmesini önemseyen VitrA, bu kitap ile marka değeri olan ‘öncülük’ temasıyla bir araya geliyor. Kitap kapsamında öncülük, Form Arayışı, Malzeme Deneyi ve Zaman Aşımı başlıklı üç bölümde işleniyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, tasarım ve mimarlık alanlarında topluma değer katan, fotoğraf sanatının mimariye yansıyan işbirliklerine devam edeceklerini belirtiyor ve VitrA’nın sektördeki öncü kimliğinin, kitapta işlenen kavramla bire bir örtüştüğünü söylüyor.
 
Cemal Emden, 2014 yılı arşivinden yapılan seçki ile derlenen kitapla, nitelikli mimarlık ürünlerini geniş kitlelere ulaştırmanın temel amaç olduğunun altını çiziyor.

#Cemal Emden #mimari fotoğraf #VitrA


Sayfanın Başına Dön