5 PROJE AÇIKLANDI!
5 PROJE AÇIKLANDI!

5 PROJE AÇIKLANDI!

MİMARİ   5.07.2019

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 23 Mayıs-29 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. İKSV-İstanbul Kültür Sanat Vakfı koordinasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Pavyonu için yapılan iki aşamalı açık çağrının ilk aşamasıysa tamamlandı. 
 
Seçici Kurul tarafından 44 proje arasından ikinci aşamaya davet edilen 5 proje şu şekilde:
 
Emergent Vernacular/ism/s (Evren Başbuğ ve ekibi)
[Intensive]Care (Aslıhan Demirtaş ve ekibi)
Architecture as Measure (Neyran Turan ve ekibi) 
Kaleydoskop (Ayşenur İpek Türeli ve ekibi)
before use/after life (Sevgi Türkkan ve ekibi)
 
Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu'nda yer alacak sergi için 24 Nisan'da başlayan açık çağrı 14 Haziran'da sona ermişti. 

Seçici Kurul ve Seçim Süreci:

Türkiye Pavyonu sergisinde yer alacak projeyi, iki aşamalı açık çağrı yöntemi ile belirleyen Seçici Kurul üyeleri Aslı Çiçek, Ippolito Pestellini Laparelli, Prof. Dr. Ayşen Savaş, Han Tümertekin ve Ertuğ Uçar'dan oluşuyor.
 
İlk aşamaya başvuran projeler, küratöryel temanın geçerliliği, önerilen projenin uygulanabilirliği ve küratöryel ekibin organizasyon yapısına göre değerlendiriliyor. İkinci aşamaya devam etmek üzere seçilen projelerinse tema, yerleştirme ve mekan tasarımı, çalışma yöntemi, küratöryel ekip, basılı malzeme ve bütçe gibi konularda daha detaylı bir sunum hazırlaması isteniyor. Seçilen proje sahiplerine araştırmalarını derinleştirmek için bir hakediş veriliyor; proje ekipleri, projelerini detaylandırmalarının ardından Seçici Kurul üyeleri ve İKSV ekibine projelerini sunmak üzere İKSV binasına davet ediliyor. 
 
Bu süreç içinde proje sahipleri, Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin teması açıklandığı takdirde kendi projelerini temaya uygun olacak şekilde yeniden düzenleyebilecek.

#İKSV #17. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi #17. Venedik Mimarlık Bienali #Venedik Mimarlık Bienali #Türkiye Pavyonu #Hashim Sarkis


Sayfanın Başına Dön