AÇIK ÇAĞRI
AÇIK ÇAĞRI

AÇIK ÇAĞRI

MİMARİ   13.07.2017

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden 16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin koordinasyonunu yürüten İKSV, 26 Mayıs - 25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide Türkiye Pavyonu'nda yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapıyor. Küratör, tasarımcı, sanatçı, tarihçi, eleştirmen, mimar ya da ilgili alanlarda çalışan kişi ve kurumların katılıma açık olan başvuruların ilk aşaması için son başvuru tarihi ise 4 Ağustos 2017.

 

Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, Levent Çalıkoğlu, Prof. Dr. Arzu Erdem, Prof. Dr. Murat Güvenç, Yeşim Hatırlı, Prof. Dr. Süha Özkan ve Prof. Dr. Uğur Tanyeli'den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek proje başvurularının, mimarlık alanındaki güncel sorunları yeni fikir ve kavramlar üzerinden yerel, bölgesel ve küresel boyutlarda tartışmaya açabilen, mimarlık kavramlarını alternatif disiplinlerarası yaklaşımlarla keşfedebilen tutarlı bir küratöryel anlatı sunması bekleniyor.

 

İlk aşamaya başvuran projeler, küratöryal temanın geçerliliği, önerilen projenin uygulanabilirliği ve küratöryal ekibin yapısına göre değerlendirilecek. İki aşamalı bu süreç sonunda ise seçilecek başvuru sahiplerinin sergiyle ilişkili tüm küratöryel sorumlulukları üstlenmesi ve sergiyi, seçici kurul ve İKSV ekibi ile koordinasyon halinde geliştirmesi amaçlanıyor.

 

Başvurunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

#16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi #Venedik Mimarlık Bienali #İKSV #Türkiye Pavyonu


Sayfanın Başına Dön