Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor
Arkimeet'14 Başlıyor

Arkimeet'14 Başlıyor

MİMARİ   18.11.2014

19-20 Kasım tarihleri arasında Four Seasons Otel The Bosphorus'ta ikincisi düzenlenecek olan ARKIMEET, hiç şüphe yok ki Türkiye'nin mimarlık alanındaki en önemli buluşma platformlarından biri. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Architects Meet in Istanbul sloganıyla düzenlenen etkinlikte ulusal ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı konferans ve panellerin yanı sıra, ödül programlarıyla da fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılıyor. Bu yıl program oldukça güçlü.

Etkinlik takvimi için tıklayın >> http://www.arkimeet.com/2014/tr/34/event/calendar

VitrA'nın öncü sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğin bu yılki teması ve konuşmacıları "Ya Sonra?" başlığı altında buluşuyor. Çok yakın geçmişte tartışılan kavramların bugün karşılığını bulamamasından hareketle bu temayı belirleyen orgnizasyon yöneticileri ve konuşmacılar, tüm etkinlik boyunca şu sorulara yanıt arayacak: Sınırları aşıp küreselleştik; kazandık mı yoksa kaybettik mi? Sosyal medya ile "sosyalleştik" mi yoksa! Peki ya tüm bunlar kentleri, binaları, kullandığımız ürünleri nasıl değiştiriyor? Önümüzdeki bir iki yılı bile öngöremezken bu belirsizlik ortamı tasarımcıları nasıl etkiliyor? Bu algı ortamının kentlerin gelişmesindeki belirleyici gücü ne? Mimarlık bu hızlı ve inovatif süreç içinde kendisine nasıl yön çizecek? Tasarımcılar mevcut ortamı bir fırsat ve trend olarak değerlendirebilecek mi? Ve en önemlisi insanlık ve çevreyi nasıl bir gelecek bekliyor...

Bir de güzel haber var: Arkitera Mimarlık Merkezi, ARKIMEET'14 hazırlık çalışmaları sırasında oluşan ve etkinlik süresince oluşacak karbon ayak izini hesapıyor ve aynı miktarı, yenilenebilir enerjiye yatırım yapan firmalardan karbon kredisi olarak satın alıyor.

Karbon ayak izi hesaplanırken, konuşmacıların ve katılımcıların etkinliğe ulaşımları ve konaklamalarından, etkinlik için üretilen her türlü malzemeye, etkinlik sırasında tüketilen yiyeceklerin hazırlık sürecine kadar, karbon salınımı yapan her türlü eylem ayrı ayrı göz önünde bulundurulacak.

#mimari #architecture #Arkimeet #arkitera #istanbul #vitra


Sayfanın Başına Dön