BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?
BU NASIL KADRAJ?

BU NASIL KADRAJ?

MİMARİ   25.10.2016

Mimari fotoğrafın, iyi bir bakış açısı ile kendi içinde sahip olması gereken dinamizm malum. Ancak bu kez durum biraz farklı. İşte, eğlenceli ve belki de tuhaf sayılabilecek detaylar ile projeleri unutulmaz kılabilecek 5 ilginç mimari fotoğraf…

 

Langarita - Navarro Arquitectos

 

Casa Baladrar, bir hafta sonu evi olarak Langarita - Navarro Arquitectos tarafından İspanya Benissa'da tasarlanmış. Fotoğrafçı Luis Diaz Diaz ise mekanı huzurlu turistik bir lokasyon yerine adeta bir cinayet sahnesi gibi yansıtmayı tercih etmiş.

 

Pitsou Kedem

 

İsralli mimar Pitsou Kedem imzalı ev House of Parties, yaşam alanı ve sosyalleşme mekanı olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşuyor. Fotoğrafçı Amit Geron ise evin sosyalleşme mekanı adlı bölümünü "House of Parties" temasına yakışır biçimde ele almayı tercih etmiş.

 

FREAKS freearchitects

 

Paris'te, Rivoli Sokağı'nda bir apartman dairesi. Fransız tasarım ekibi FREAKS freearchitects tarafından yenilenen mekanın fotoğraf çekiminde, bir zamanlar Napolyon tarafından kullanılması nedeniyle imparator rolüne bürünen modeller kullanılmış.

 

Dank Architectes

 

Fransız tasarım stüdyosu Dank Architectes, Lyon yakınlarında tasarladıkları minimal yaşam alanını daha canlı bir şekilde sunmak için "after party" temasından yola çıkmış.

 

Z4Z4

 

Madrid'de, Z4Z4 mimarlık ekibi imzalı bir yaşam alanı. Kıvrımlı cephe detayına sahip 3 ayrı silindirik hacimden oluşan yapının fotoğraf çekimleri, ilhamını bilim kurgu sahnelerinden alıyor. Bu arada, Z4Z4'ün kurucusu Rafael Beneytez'in bu yapıyı tasarlarken Kim Stanley Robinson'ın Mars üçlemesini okuduğunu ve konsept tasarımında bu seriden etkilendiğini belirtelim.

#Dank Architectes #Langarita - Navarro Arquitectos #Pitsou Kedem #FREAKS freearchitects #Z4Z4 #mimari fotoğraf #konsept


Sayfanın Başına Dön