DETAYLAR AÇIKLANDI!
DETAYLAR AÇIKLANDI!

DETAYLAR AÇIKLANDI!

MİMARİ   27.02.2020

23 Mayıs-29 Kasım 2020 tarihleri arasında 'How will we live together?' teması altında gerçekleşecek 17. Venedik Mimarlık Bienali'ne dair detaylar açıklandı.

Bienalin ön açılışı 21-22 Mayıs tarihlerinde, ödül töreni ve açılış töreni 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü yapılacak. Giardini'deki Merkez Pavyon'un yanı sıra Arsenale ve Forte Marghera'da düzenlenecek sergide 46 ülkeden toplam 114 katılımcı yer alacak.

Bienal'in ana sergisine Türkiye'den katılacak isimlerse; Han Tümertekin, Pınar Yoldaş ve Refik Anadol. Han Tümertekin 'As Emerging Communities' başlıklı sergiyle Arsenale'de, Pınar Yoldaş Giardini'de yer alacak Across Borders başlıklı ana sergide ve Refik Anadol'sa Arsenale'de yer alan 'Among Diverse Beings' başlıklı sergide yer alacak.

Sergide yer alacak büyük enstalasyon çalışmalarından biriyse, Arsenale ve Giardini'nin dış mekanındaki 'How will we play together?' temalı çocuklara ithaf edilen proje olacak.

Türkiye Pavyonu: Architecture as Measure / Ölçü Olarak Mimarlık

İKSV'nin koordinasyonunu yürüttüğü Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu'nda Neyran Turan'ın küratörlüğünü yaptığı Architecture as Measure / Ölçü Olarak Mimarlık projesi yer alacak.

Ölçü Olarak Mimarlık projesi, iklim değişikliği çevresinde oluşan mevcut politik krizin ışığında mimarlık alanında, çevrecilik ve teknolojik determinizmin ötesinde, farklı diyaloglara olanak tanıyacak alternatif bir çevre düşüncesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Ölçü Olarak Mimarlık, Türkiye özelinde mimari yapı ve inşaat sektörünün arka planda kalan işleyişine alternatif bir açıdan bakarak farklı bir mimari çevre algılayışını ortaya koyacak.

#Venedik Mimarlık Bienali #Türkiye Pavyonu #Hashim Sarkis #Neyran Turan #Refik Anadol #Pınar Yoldaş #Han Tümertekin #İKSV #17. Venedik Mimarlık Bienali #17. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi


Sayfanın Başına Dön