GEMSS'TE GERİ SAYIM!
GEMSS'TE GERİ SAYIM!

GEMSS'TE GERİ SAYIM!

MİMARİ   11.07.2019

Türkiye'nin yaratıcı genç mimarlarının katılımına yönelik olarak The Circle tarafından düzenlenen GEMSS-Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi açık çağrı başvuruları 21 Temmuz'da sona eriyor.

GEMSS-Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi, 40 yaş ve altındaki genç mimarları ön plana çıkararak ulusal ve uluslararası ölçekte seslerini duyurabilmelerini sağlayan bir platform. GEMSS'in 2019 seçkisi ve sergisi, Sait Ali Köknar küratörlüğünde; 6 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında The Circle'da, 1-30 Haziran 2020 tarihleri arasındaysa Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA'da sergilenecek. 

GEMSS-Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi'nin seçici kuruluysa, mimarların yanı sıra mimarlık kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden oluşuyor: Hafriyat Grubu kurucularından Ressam Antonio Cosentino, CM Mimarlık Kurucusu Mimar Cem Sorguç, M+D Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Dürrin Süer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu, Tabanlıoğlu Architects Ortağı Mimar Murat Tabanlıoğlu, Hill International Başkan Yardımcısı Serdar Güçar ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Ulusoy.

Seçilen işlerdeki düşünsel ve kavramsal odak noktalarının kaydını tutarak mimariye dair çok boyutlu bir arşiv oluşturacak olan seçki, Türkiye'nin mimarlık kültürüne hizmet eden etkinliklerden biri olmayı hedefliyor. GEMSS, seçkide yer alan genç pratiklerin projelerini ve mimari yaklaşımlarını kamuyla paylaşmak ve etkileşime açmak üzere bir sergi ile tamamlanırken seminer, panel ve konuşmalar ile desteklenecek. Kalıcı bir arşiv oluşturmayı amaçlayan GEMSS, seçki kitabıyla da mimari literatüre katkıda bulunacak.

GEMSS’in ilk edisyonunda yer almak için www.thecircle-o.com/gemss adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Etkinlik Takvimi
Duyuru | 20 Mayıs Pazartesi
Son Başvuru Tarihi | 21 Temmuz Salı
Sonuçların İlanı | 30 Temmuz Salı
Sergi / The Circle | 5 Eylül-12 Ekim 2019
Sergi / RIBA | 1 Haziran-30 Haziran 2020

#The Circle #GEMSS #Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi


Sayfanın Başına Dön