KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER
KATLANAN EVLER

KATLANAN EVLER

MİMARİ   30.12.2020

Taşınmak istediğinizde sizinle birlikte kolayca toparlanabilecek bir ev hayal edin — Letonya merkezli konut şirketi Brette Haus katlanabilir kabinleriyle tam da bunu sunuyor. "Brette Haus", yalnızca üç saatte kurulabilen ve 100 döngülü benzersiz menteşe sistemi sayesinde neredeyse sınırsız sayıda yer değiştirebilen küçük bir prefabrik yaşam ünitesi ve önümüzdeki dönemlerde festivallerin gözdesi olmaya aday.

Kalıcı temeller gerektirmeyen ahşap kabinler, herhangi bir seviyeli taban üzerine kolayca yerleştirilebiliyor. Yapısında kullanılan, CLT (çapraz lamine ahşap) sayesinde de üretiminin çevre üzerindeki etkisi oldukça düşük. Çeşitli boyutlarda ve konfigürasyonlarda mevcut olan prefabrik yapılar, kolay nakliye için yaşam alanının ve çatının tüm bölümlerini küçük, kare bir şekle katlayan patentli bir menteşe sistemine sahipler. Tekrar açılması gerektiğinde ev bir kaç basit harekette eski formuna geri dönebiliyor.

22 m2 alana sahip prefabrik yapılar üç kişilik bir yaşam alanı sunuyor. Zemin kata güneş enejisi ile çalışan bir mutfak, yemek ünitesi ve çekyat sığabilirken, yukarıdaki asma katta iki kişilik bir yatak odası bulunuyor.

 

#BretteHaus #modern mimari #tasarım #prefabrikev


Sayfanın Başına Dön