KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS
KOSMOS

KOSMOS

MİMARİ   5.06.2019

Ulleungdo Adası, Güney Kore'nin Gangneung limanından üç saat süren bir feribot yolculuğu uzaklığında. Yerel turistler için burası şehirden uzaklaşmak ve doğayla iç içe bir dinlenme alanına varmak demek. The System Lab'ın tasarımı Kosmos Hotel de adadaki konaklama seçeneklerine bir alternatif.

Binanın tasarımındaki ilham kaynağı; adanın yaşlı ormanları, keskin yamaçlarına vuran dalgaları, şelaleleri ve tapınakları. Kısaca, Ulleungdo'nun kıvrımlı coğrafyası otelin temel strüktürünü oluşturuyor. Beyaz renkteki ana yapıya şeffaflık katan ve otel misafirlerinin bulundukları her alandan Ulleungdo manzarasını seyretmesine olanak tanıyan geniş cam cepheler de binanın kıvrımlı formuna dengeleyici bir özellik katıyor. 

Beyaz renk paleti iç mekan tasarımında devam ediyor ama zemin ve nişlerde kullanılan ahşap dokular da misafirler için sıcak bir ortam sunmayı hedefliyor. Kosmos Hotel, aynı zamanda fine-dining bir restorana da sahip. Yakın adalarda tutulan deniz mahsullerinin servis edildiği bu özel yeme-içme deneyimi de, Kosmos Hotel'i ziyaret etmek için bir başka sebep.

#The System Lab #Ulleungdo Adası #Güney Kore #mimari tasarım #otel projesi #Kosmos Hotel #beyaz


Sayfanın Başına Dön