MİDEKON'UN YENİ BAŞKANI
MİDEKON'UN YENİ BAŞKANI

MİDEKON'UN YENİ BAŞKANI

MİMARİ   18.11.2019

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bünyesinde, mimarlık disiplinlerinin (mimarlık, tasarım, planlama) yer aldığı fakültelerin dekanlarının oluşturduğu Mimarlık Fakültesi Dekanları Konseyi (MİDEKON) Yönetim Kurulu'nun yeni başkanı, İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu oldu.

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşen MİDEKON Genel Kurul Toplantısı'nda öncelikle, bir önceki yönetim kurulunun yürüttüğü çalışmalar ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'la yapılan toplantının içeriği ele alındı. Kasım 2019 - Kasım 2021 döneminde görev yapacak yönetim kurulunun belirlenmesiyle devam eden toplantıda, başkanlık için en yüksek oyu olan Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, MİDEKON'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, VitrA'nın katılımcı ve özgün tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri - Bursa etkinliğinin konuşmacıları arasındaydı.

MİDEKON:

MİDEKON, mimarlığın temel alanlarıyla ilgili yönetim, eğitim ve araştırma sorunları üzerinde, AB ve küresel boyuttaki gelişmeleri de dikkate alarak görüş alışverişinde bulunmayı amaçlıyor. Mimarlık fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerin oluşturduğu iletişim grupları arasında eşgüdüm sağlamak ve ilişkileri geliştirici çalışmalar yapmayı da hedefleyen MİDEKON, profesyonel mimarlık, tasarım ve planlama hizmetleri için verilecek eğitimin lisans, yüksek lisans bütünselliğini sağlamak için yapılacak yeni düzenlemeleri üniversiteler arası kurula, üniversite senatolarına ve ilgili diğer kurumlara sunuyor.

#MİDEKON #Neslihan Dostoğlu #İstanbul Kültür Üniversitesi


Sayfanın Başına Dön