MİMAR SİNAN BÜYÜK ÖDÜLLERİ SERGİSİ
MİMAR SİNAN BÜYÜK ÖDÜLLERİ SERGİSİ

MİMAR SİNAN BÜYÜK ÖDÜLLERİ SERGİSİ

MİMARİ   6.10.2016

Mimarlar Odası tarafından Mimar Sinan'ın 400. yıl dönümü anısına 1988 yılında başlatılan, Türkiye'de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem yaratan ilk kurumsal girişim "Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri", bu yıl 15. dönemini 30. yılını kutluyor.

2 yılda 1 düzenlenen program, hatırlarsanız 2016 döneminde Acar Avunduk, Ercan Ağırbaş, Arman Akdoğan, Pelin Derviş ve Cem Sorguç'tan oluşan seçici kurul tarafından belirlenen projeleri, geçtiğimiz Mayıs ayında ödüllendirmişti. Bu kez ise program kapsamında 2008 yılından günümüze verilen Mimar Sinan Büyük Ödülü'nün retrospektifi niteliğinde bir sergi ile karşı karşıyayız. Bu arada, meslek hayatı boyunca verilen eserlerin ve mimarlığa geçen hizmetlerin göz önünde bulundurulduğu Mimar Sinan Büyük Ödülü'nün, 2016 döneminde Cengiz Bektaş'a verildiğini de hatırlatalım.

Bu yıl 3 Ekim'e denk gelen Dünya Mimarlık Günü'nde açılan ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi - Karaköy binasında gerçekleşen sergiyi 22 Ekim tarihine kadar ziyaret etmek mümkün.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

#Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri #Mimarlar Odası #Mimar Sinan Büyük Ödülü #Dünya Mimarlık Günü #retrospektif #sergi #Cem Sorguç


Sayfanın Başına Dön