OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON
OPEN HOUSE LONDON

OPEN HOUSE LONDON

MİMARİ   11.09.2021

Londra’nın normalde halka açık olmayan pek çok yapısını düzenlenen ücretsiz turlarla ziyarete açan Open House London, bu yıl 4-12 Eylül’de gerçekleştirilecek. Kenti ve mimarisini daha açık, erişilebilir ve eşitlikçi kılmayı hedefleyen Open City adlı yardım derneğinin düzenlediği Open House London, mimarlıkla ilgili eserleri, diyalogları ve kariyerleri, tarihsel olarak bunların tamamından dışlanan, yeterince temsil edilmeyen kesimlerin erişimine açmayı hedefliyor. Normalde tek bir hafta sonunda gerçekleşen festivalin 2021 edisyonu, genişletilmiş bir programla 9 güne yayılıyor.

Kentin 33 semtine yayılacak bir etkinlik programına sahip festival, bu yıl üç farklı tema altında düzenlenecek. Local London [Yerel Londra] toplu konutlara, kütüphanelere, yerel sanat örneklerine, pub’lara ve kamusal alanlara odaklanacak. Global London [Küresel Londra] dünyanın önde gelen mimarlarının, kültür-sanat eserlerinin ve kentsel tasarım örneklerinin izini sürecek, Londra’yı dünya tasarım kentlerinin kültürel peyzajına yerleştirecek. Architecture and Wellbeing [Mimarlık ve Sağlık] ise keşfedilmemiş mekânları erişime açarak akıl sağlığının ve duyarlı mimarlığın önemini vurgulayacak. Bunlara ek olarak, mimarlığın yiyeceklerle ve eğitimle arasındaki bağlara odaklanan özel bir kamusal program kurgulanacak.

Festival kapsamındaki etkinlikler, rehberli turlar ve görülebilecek yapılarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişmek mümkün.

Can Koçak

#OpenCity #londra #OpenHouseLondon


Sayfanın Başına Dön