SALONE DEL MOBİLE 2021'E GERİ SAYIM
SALONE DEL MOBİLE 2021'E GERİ SAYIM

SALONE DEL MOBİLE 2021'E GERİ SAYIM

MİMARİ   10.04.2021

Dünyanın en büyük mobilya fuarı Salone Del Mobile Milano 2020 yılı etkinliğini Covid-19 pandemisi nedeni ile önce Haziran’a, ardından Eylül 2021’e ertelenmek zorunda kalmıştı. 

İtalyan hükümetinin aldığı sıkı pandemi önlemleri altında Salone Del Mobile Milano'nun bu yıl 60. kez 5 - 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanlansa da henüz tarihler netleşmiş değil. Venedik Mimarlık Bienali organizatörleri Mayıs ayında fiziksel bir festival düzenlemeyi planlarken, Salone Del Mobile organizatörleri fuarı halka açmadan önce İtalyan hükümetinin daha sıkı tedbirler almasını istiyor.

Pandemi nedeni ile 2 kez ertelenen fuarın bu sene olabildiğince sorunsuz geçmesi için dijital dünyaya taşınması da söz konusu. Salone Del Mobile'in yöneticisi Claudio Luti, İtalyan basınına verdiği röportajda Salone del Mobile'ın fuarın dijital versiyonu üzerinde çalışıldığını açıkladı. Kurulan yeni dijital platform, sektör profesyonellerinin fuar sezonu dışında da birlikte çalışmalarına izin verirken, dijitalde gerçekleşecek panel ve etkinlikler ile katılımcıları desteklemeye devam edecek.

 

#SaloneDelMobile #milano #SalonedelMobile2021


Sayfanın Başına Dön