ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR
ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR

ŞEHRİN İÇİNDEKİ KONFOR

MİMARİ   8.02.2022

Kemerburgaz’da ana cadde üzerinde konumlanan; modern mimari anlayış ile hayata geçirilen HIM CADDE, yirmi iki konut ve bir dükkandan oluşuyor. Daireler şehrin gürültüsünden uzak, sakin bir sokağa bakan cephede yer alıyor. Proje şehre yakınlığı ile dikkat çekerken, metropolün gürültüsünden uzak ama bir o kadar da merkezi konumda. Yürüyerek Kemerburgaz metroya beş, araba ile havaalanına onbeş ve Göktürk merkeze ise beş dakika mesafede bulunuyor.

YALIN KURGU

Him Cadde’nin ana giriş kapısından içeri girdiğiniz anda zamanla mimari yapıyı tümüyle ele geçirmeye başlayacak sarmaşıklar sizi karşılarken; fındık ağacı projenin peyzajına eşlik ediyor. Yürüyüş yolunun bürüt beton zemini ve bu zeminin kenarlarında yer alan dere çakıl taşları şehirde yaşam kurgusuna yalınlık katıyor. A ve B blok olarak iki kardeş binadan oluşan yapı, ana girişi A blokta bulunan resepsiyonu ile gelenleri karşılıyor.

SANATA VURGU

Yapının genelinde üç adet sanat unsuru bulunuyor. Özel tasarım heykeller, graffitti ve tablo, yaşam alanlarını sanatla buluşturarak estetik algıyı yükseltiyor. Resepsiyon girişinde konumlanan tablo ve blok giriş kapılarında yer alan metal heykeller, modern mimariden ilham alıyor. Açık koridorların yönlendirdiği istinat duvarı ise sokak sanatı ile sıradışı bir görünüm kazmış durumda.

KONFOR VE FONKSİYONELLİK ÜZERİNE

Gri ve toprak tonlarının hakim olduğu ortak alanlar, dış cephe ile organize bir uyum içinde… Yaşamın dingin ve konforlu olması adına tasarlanan uzun koridorlar ve holler, insanı  şehir hayatının yorucu temposundan koparıp; huzurlu ve sakin hissedebileceği bir ev ortamına yönlendiriyor. Duvarlardaki, beton grisini ısıtan, mavi alt tonlu tasarlanmış alüminyum kapılar, güven ve pozitif duyguları canlandırıyor. Kapıdan içeri girdiğinizde ise sizi, salon ve mutfağa açılan derin bir koridor karşılıyor.

Evin mimari kurgusu tamamen ev sahiplerinin konforu üzerine tasarlanmış. En ince detayına kadar düşünülen planlar, ev yaşantısının keyifli ve fonksiyonel şekilde sürdürülmesini amaçlıyor. Evin geneline hakim olan açık tonlar, ortamın sıcak ve aydınlık oluşumunu destekler nitelikte. Açık mutfak ve salon, alanı işlevsel açıdan en iyi şekilde kullanmak üzere tasarlanmış. Zeminin ahşap ve mobilyaların bej ağırlıklı oluşu evi daha geniş hissettirmekte.

Giriş koridorunda bulunan misafir odası ve banyo, sade bir tasarım anlayışına sahip. Misafir banyosunda bulunan beyaz seramikler, çapraz döşeme yeşil karolarla, şık ve çarpıcı bir alan olarak değerlendirilmiş. Ahşap zeminin bölünmeden yönlendirdiği merdivenler ise üst katta bulunan ebeveyn odası ve özel banyosuna çıkıyor. Burada bir de çalışma köşesi ve bir depo alanı bulunuyor. Üst katta özel yaşam alanları ağırlık kazanıyor. Yatak odasından açılan kapı ile çıkılan küçük teras, sabah kahveleri için ideal bir vaha.

“VALİZİNLE GEL YAŞA!”

“Valizinle gel ve yaşa!” mottosuyla tasarlanan “Him Cadde Evleri”, taşınmaya hazır olarak kurgulanıyor. Yaşayacak kişilerin çataldan bıçağa, nevresim takımından havluya kadar tüm ihtiyaçları düşünülürken; eşyalar modern ve fonksiyonel tasarımın birleşim noktasında bulunuyor.

DOĞA DOSTU MİMARİ

Dış cephe için tercih edilen beton dokulu sıvanın, terrazzo ve bronz alüminyum doğramalarla uyumu, projenin tümüyle modern bir bütünlük sağlamasında çok etkili. Materyallerin doku ve renk uyumları cephede kullanım alanlarının seçimi ile doğru orantılı. Çatı ve binanın geneline hakim olan keskin açılar, kübik mimari esintileri taşıyor. Peşi sıra dizilmiş ön cephe doğramaları ise dış iç mekan dengesini ustaca sağlıyor. Ayrıca projede girişten daire içlerine kadar uzanan bitki projelendirmesi mevcut. Ağırlıklı olarak sarmaşık ve huş ağaçlarından oluşan peyzaj, dinamik ve doğa dostu bir ortam sağlıyor. Yürüyüş yolu ve açık koridor genelinde kullanılan sarmaşıklar, arap yasemini ağırlıklı olmak üzere dörtten fazla özel bitkiye ev sahipliği yapıyor. Evlere giden yolda mevsimel açan çiçekler, dökülen yapraklar; yasemin kokuları eşliğinde terapik bir etki yaratıyor.

#HIMCADDE


Sayfanın Başına Dön