Sıra kimde?
Sıra kimde?

Sıra kimde?

MİMARİ   19.11.2014

Biri söylüyor, diğerleri dinliyor. Ne olduğunu anlamadan diğeri geliyor. 20 saniye içinde 20 görselden sekiz konuşmacı sırasıyla söz alıyor. Toplam altı dakika 40 saniye içinde ne olup bittiğini anlamadan yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. 

Japonca 'fis-kos' anlamına gelen Pecha Kucha'dan bahsediyoruz. Amacı kısa ve hızlı sunumlarla izleyiceleri sıkmadan birçok kişinin yaratıcı fikirlerini izleyicilerle buluşturmasını sağlamak olan etkinlik ARKIMEET'14 kapsamında bir kez daha genç beyinlerle buluşuyor.  

Bu seneki "Ya Sonra" teması kapsamında farklı disiplinlerden isimleri bir araya getiren gecede herkesin kente dair sorunları sunum tekniğine de bağlı olarak, sıkılmadan yeniden deneyimleniyor. 

Konuşmacılar renkli. Mimar Nevzat Sayın, Sedat Bayrak ve Hakan Evkaya'nın yanı sıra, gazeteci Özgür Mumcu ve Elif İnce, karikatürist Cem Dinlenmiş, müzisyen/aktivist Harun Tekin ve tasarımcı Derin Sarıyer. Merak içinde 19:30'da Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus'un içindeki Atik Paşa Balo Salonu'nda yerlerimizi almayı bekliyoruz.

#mimari #architecture #Arkimeet #yasonra #NevzatSayın #SedatBayrak #HakanEvkaya #ÖzgürMumcu #Elifİnce #CemDinlenmiş #HarunTekin #DerinSarıyer #Pecha #Kucha


Sayfanın Başına Dön