VARDİYA İÇİN AÇIK ÇAĞRI
VARDİYA İÇİN AÇIK ÇAĞRI
VARDİYA İÇİN AÇIK ÇAĞRI
VARDİYA İÇİN AÇIK ÇAĞRI

VARDİYA İÇİN AÇIK ÇAĞRI

MİMARİ   20.12.2017

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın koordinasyonunu yürüttüğü Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu'nda yer alacak Vardiya projesi, tüm dünyadan mimarlık öğrencilerini, 26 Mayıs - 25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceği atölye çalışmaları ve etkinliklere katılmaya davet ediyor. Vardiya kapsamında, bienal süresince haftalık vardiyalar halinde Venedik'e gidecek mimarlık öğrencileri, bienalin bu yılki teması Freespace / Serbestmekan kavramı çerçevesinde geniş katılımlı bir projeye dahil olacak.

 

Mimarlık bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik Vardiya uluslararası açık çağrısına, Türkiye'de mimarlık eğitimi veren okullar ile akredite olan bütün mimarlık okullarının öğrencileri başvurabiliyor.

Başvuru için öğrencilerin mimarlık öğrenimleri boyunca hazırladıkları projelerin ve varsa okul dışı öğrenme ortamlarında geliştirdikleri projeler, yarışma katılımları, atölye çalışmaları, eskizler, yazılar, kişisel üretimlerinin yer alabileceği portfolyolarının yanı sıra 30-60 saniye uzunluğunda bir videoda hazırlamaları gerekiyor. Serbest teknikle hazırlanabilecek kısa videoların "Bienal ne için var?", "Bienal ne işe yarar?" ve "Bienal kimin için var?" sorularının bir ya da birkaçına yönelik olması isteniyor. 

 

Kerem Piker liderliğindeki küratöryel ekip tarafından değerlendirilecek açık çağrı başvuruları için son gün 1 Şubat 2018. Vardiya projesi kapsamında 16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi'ne katılacak öğrencilerin isimleri ise 1 Mart 2018 tarihinde vardiya.iksv.org adresinde ilan edilecek. 

 

Detaylı bilgi ve başvuru için vardiya.iksv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

#Venedik Mimarlık Bienali #Türkiye Pavyonu #Vardiya #Kerem Piker #16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi #VitrA


Sayfanın Başına Dön