YEEZY HOME
YEEZY HOME
YEEZY HOME
YEEZY HOME
YEEZY HOME
YEEZY HOME

YEEZY HOME

MİMARİ   23.07.2019

Tasarım ve sosyal sorumluluk... Bu iki kavram gün geçtikçe birbirine daha da yaklaşıyor ve kamusal problemlere cevaplar arıyor. Sorunlar listesi kalabalık ama iştirakçılar da azımsanacak gibi değil. Alicia Keys'den Hugh Jackman'a, Angelina Jolie'den Edward Norton'a kadar pek çok tanınmış kişi farklı alanlarda sosyal dayanışma kampanyaları yürütüyor. Son zamanlarda adını tasarım alanında sıkça duymaya alıştığımız Kanye West'se Yeezy Home'la karşımızda.

Star Wars filmindeki yapılardan ilham alan ve yer altı barınma/sığınma mekanı olarak düşünülen Yezzy Home, evsizler için yaşam alanları sunmayı hedefliyor. Prototip aşamasında olan evlerden henüz bir görsel paylaşılmasa da West, Forbes'a verdiği röportajda evlerin Tunus'taki Star Wars setindeki Tatooine'lere benzediğini belirtiyor.

2018 yılında endüstriyel tasarımcılara ve mimarlara açık çağrıda bulunan şarkıcı, evsizler ve diğer ihtiyaç sahipleri için düşük bütçeli ev planlarıyla dünyayı daha iyi bir yapmak için çabaladığını belirtiyor.

Kaynak | Dezeen

#Hugh Jackman #Alicia Keys #Angelina Jolie #Kanye West #mimari tasarım #konut projesi #sosyal sorumluluk projesi #Star Wars #Yıldız Savaşları #Yeezy Home #Tatooine


Sayfanın Başına Dön