BEN VAN BERKEL

RIBA + VitrA   2.01.2020

VitrA ve RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle Eylül 2018'den bu yana İngiltere'de düzenlenen RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, mimarlık dünyasının önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor. 2019'da İstanbul'da Daniel Libeskind'in sahne aldığı etkinliğe bu yıl UNStudio'nun kurucularından Ben van Berkel konuk oluyor. 3 Mart 2020'de saat 19:00'da Uniq İstanbul'da düzenlenecek program için kayıtlar Şubat ayında başlayacak. 

Mimarlık eğitimini Amsterdam'daki Rietveld Akademisi'nde tamamlayan Ben van Berkel, UNStudio'yu Caroline Bos'la birlikte 1988 yılında kurdu. Rotterdam'ın simgelerinden Erasmus Köprüsü'nü yapan UNStudio, son dönemde Katar'da metro, Frankfurt'ta karma bir yapı ve Dubai'de Wasl Kulesi gibi projelere imza attı. Stuttgart'ta Mercedes-Benz Müzesi, Hollanda'da Arnhem İstasyonu, Hangzhou'da Raffles City, Londra'da Canaletto Kulesi, New York'ta villa ve Singapur Üniversitesi Teknoloji ve Tasarım Fakültesi gibi projeleri hayata geçirdi. 2018'de insan odaklı teknoloji çözümleri üretmek hedefiyle yola çıkan UNSense'i kuran van Berkel: "iPhone döneminde yaşıyoruz ancak mimarlık ve inşaat halen Walkman sürecinde!.. UNSense ile inovatif teknolojileri inşaat sektörüne entegre ederek insanların yaşamını iyileştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde belirtiyor.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri - Ben van Berkel programı ücretsiz olup kayıtlar Şubat ayında VBenzeri üzerinden başlayacak.Sayfanın Başına Dön