BEN VAN BERKEL
BEN VAN BERKEL

BEN VAN BERKEL

RIBA + VitrA   11.02.2020

VitrA ve RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle Eylül 2018'den bu yana İngiltere'de düzenlenen RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, mimarlık dünyasının önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor. 2019'da İstanbul'da Daniel Libeskind'in sahne aldığı etkinliğe bu yıl UNStudio'nun kurucularından Ben van Berkel konuk olacak.

UNIQ Hall'da düzenlenecek etkinlik, 3 Mart Salı günü saat 19:00'da başlayacak.

Mimarlık eğitimini Amsterdam'daki Rietveld Akademisi'nde tamamlayan Ben van Berkel, UNStudio'yu Caroline Bos'la birlikte 1988 yılında kurdu. Rotterdam'ın simgelerinden Erasmus Köprüsü'nü yapan UNStudio, son dönemde Katar'da metro, Frankfurt'ta karma bir yapı ve Dubai'de Wasl Kulesi gibi projelere imza attı. Stuttgart'ta Mercedes-Benz Müzesi, Hollanda'da Arnhem İstasyonu, Hangzhou'da Raffles City, Londra'da Canaletto Kulesi, New York'ta villa ve Singapur Üniversitesi Teknoloji ve Tasarım Fakültesi gibi projeleri hayata geçirdi. 2018'de insan odaklı teknoloji çözümleri üretmek hedefiyle yola çıkan UNSense'i kuran van Berkel: "iPhone döneminde yaşıyoruz ancak mimarlık ve inşaat halen Walkman sürecinde!.. UNSense ile inovatif teknolojileri inşaat sektörüne entegre ederek insanların yaşamını iyileştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde belirtiyor.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri 'Ben van Berkel' etkinliğine kayıt olmak için tıklayın.

Etkinlik ücretsizdir. Etkinlik sırasında simultane çeviri yapılacaktır.

Program
Tarih |
3 Mart 2020
Saat | 19:00
Lokasyon | UNIQ Hall

 

 

#RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri #RIBA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #VitrA #UNStudio #Ben van Berkel #İstanbul


Sayfanın Başına Dön