MACINTOSH & DUGGAN
MACINTOSH & DUGGAN

MACINTOSH & DUGGAN

RIBA + VitrA   2.11.2018

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri 'Kate Macintosh & Mary Duggan

VitrA'nın RIBA iş birliğiyle İngiltere'de düzenlediği konuşma dizisi RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, Eylül ayında Assemble'ı ağırlamış; Turner ödüllü kolektif, Goldsmiths Çağdaş Sanat Merkezi de dahil olmak üzere son projelerini gündeme taşıyarak Londra’nın güneydoğusundaki dönüşümü anlatmıştı.

Dünyanın önde gelen mimarlarını, farklı nesillerden meslektaşlarına ilham vermek amacıyla 2 yıl boyunca bir araya getirecek RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri'nin 28 Kasım'daki dördüncü buluşmasının konukları ise sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan olacak.

Kate Macintosh, The Observer'ın ünlü mimarlık eleştirmeni Rowan Moore tarafından "Britanya'nın büyük ve gösterişsiz sosyal konut mimarlarından biri" olarak tanımlanıyor. Kariyerinin büyük bir bölümünde yerel yönetimlerle çalışan mimar, ilk sosyal konut projesine henüz 26 yaşındayken imza attı. Yaşlılar için de konut projeleri geliştiren Macintosh, 28 Kasım'daki etkinlikte çağdaş meslektaşı Mary Duggan ile sohbet edecek. Halen Croydon Belediyesi tarafından kurulan Brick by Brick şirketinde, kaliteli ve uygun fiyatlı konutlar geliştirmek için çalışan genç mimar, 2004 - 2017 yılları arasında hayata geçirdiği projelerle 20'ye yakın ödülün sahibi oldu.

#VitrA #RIBA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #Kate Macintosh #Mary Duggan #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri


Sayfanın Başına Dön