RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri
RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri

RIBA + VitrA   12.10.2018

VitrA, 1834 yılında kurulan ve 40.000'i aşkın üyesiyle Birleşik Krallık çapında mimarlar odasının görevlerini yerine getiren RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle, İngiltere'de RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri konuşma dizisine imza atıyor. İlki Eylül ayında düzenlenen etkinlik, 2 yıl boyunca çağdaş mimariyi en iyi örnekler üzerinden anlatmayı ve yorumlamayı amaçlıyor.

23 Ekim'de üçüncüsü gerçekleşecek konuşma dizisinin konuğu ise mimarlık, tasarım ve sanat alanında çok disiplinli bir kolektif olan Assemble! Ekip, Goldsmiths Çağdaş Sanat Merkezi dahil olmak üzere son projelerini gündeme taşıyacak ve Londra'nın güneydoğusundaki dönüşümü anlatacak.

*Assemble mimarlık, tasarım ve sanat alanlarında çalışan çok disiplinli bir kolektif. 2010 yılında tek bir projeyi hayata geçirmek için bir araya gelen oluşum, demokratik ve iş birlikçi çalışma yöntemini koruyor. Mahalle sakinlerinin teras evlerini yıkılmaktan korumak için verdiği 20 yıllık mücadeleyi zafere ulaştıran Liverpool'daki Granby Four Streets projesiyle, 2015 yılında Turner Ödülü’nü aldı. Ayrıca bu öle layık görülen ilk mimarlık ve tasarım stüdyosu oldu.

Sir David Adjaye'nin, Johannesburg Üniversitesi'nden Lesley Lokko'nun sorularını yanıtladığı 19 Eylül'deki etkinliği izlemek için tıklayın! 

#VitrA #RIBA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri


Sayfanın Başına Dön