SNØHETTA & DORTE MANDRUP
SNØHETTA & DORTE MANDRUP

SNØHETTA & DORTE MANDRUP

RIBA + VitrA   12.11.2019

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri 'Snøhetta'

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri 'Dorte Mandrup'

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, ikinci yılına İskandinav rüzgarıyla başlıyor.

VitrA ve RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle Eylül 2018'den bu yana düzenlenen RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, ikinci yılına İskandinav rüzgarıyla başlıyor. Etkinlik dizisine 12 Kasım'da Snøhetta, 28 Ocak'ta Dorte Mandrup konuk oluyor.

Snøhetta'nın kurucu ortakları Craig Dykers ve Kjetil Trædal Thorsen'in konuşmacı olarak katılacağı ilk programda; ekip, en yeni projelerini sunarak uygulamalarının mimarlık ve peyzaj konusundaki disiplinlerarası yaklaşımlarını anlatacak. RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, 12 Kasım akşamı Türkiye saatiyle 22:00'de Londra'da gerçekleşecek ve RIBA'nın YouTube hesabından da canlı izlenebilecek.

Dorte Mandrup'un sahne alacağı bir sonraki buluşmaysa 28 Ocak tarihinde düzenlenecek. Dorte Mandrup, stüdyosunun tasarıma uygulamalı yaklaşımı ve mimarlık pratiği kültürünü geliştirme konusundaki kararlılığı hakkında konuşacak.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında bugüne kadar; Pritzker Ödülü sahibi Kazuyo Sejima, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen Sir David Adjaye, Turner ödüllü mimarlık kolektifi Assemble, sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan, kar amacı gütmeyen tasarım stüdyosu Mass Design Group, Londra'daki en etkili 30 mimar arasında gösterilen Frida Escobedo, 2018'de RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan Emre Arolat, mimari ve kentsel tasarımda uluslararası bir figür olarak tanınan Daniel Libeskind, Yorkshire Heykel Parkı'nın ziyaretçi merkezi The Weston'ın mimarları Fergus Feilden ve Edmund Fowles ile RIBA'nın prestijli uluslararası ödülünü 2016’da kazanan Grafton Architects ile 2018 ödülünün sahibi Aleph Zero konuk edildi.

Eylül 2018'de başlayan ve 2 yıl sürecek konuşma dizisi; topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı amaçlıyor.

#VitrA #RIBA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri #Snohetta


Sayfanın Başına Dön