AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!
 AZ ÇOKTUR!

AZ ÇOKTUR!

TASARIM   26.08.2016

Nesnellik ve sadeliği ön plana çıkaran Minimalizm'in kökeni 1960'lara uzansa da, etkisi güçlü bir şekilde devam ediyor. Nitekim tüm dünyaya Steve Jobs'tan miras kalan tasarım anlayışı bunun en önemli göstergesi değil de ne?

 

Üstelik ambalaj tasarımlarında da durum değişmiyor. O zaman, çikolatadan kibrit kutusuna ve hatta cilt bakım ürünlerine kadar geniş yelpazede, minimalizmden ödün vermeyen ambalaj tasarımlarını birlikte inceleyelim!

 

Mandarin Çikolata | Yuta Takahashi

 

Yuta Takahashi imzalı tasarım, genellikle çikolata ambalajlarında görmediğimiz türden. Kırmızı rengin bu alandaki hakimiyeti malum. Ancak tasarımcı, düz beyaz karton kullandığı ve ön yüzünde ürün adı ile 10 nokta üzerinden yoğunluk oranını belirttiği ambalaj tasarımında "Az çoktur" sözünün altını çiziyor.

 

Evolvia By Evolve Zeytinyağı | Alex Theodorou

 

Zeytinyağının ağır ağır süzülen kıvamını gözler önüne seren bir tasarım. Alex Theodorou'nın Evolvia By Evolve için yaptığı tasarım, adeta deney tüpünü andırmakta. Zeytinyağını dökerken ortaya çıkan görüntü ise izlemeye değer!

 

Leo Hillinger Şarapları | Zaha Hadid

 

Avusturyalı şarap üreticisi Leo Hillinger'in, tasarımını Zaha Hadid'e emanet ettiği şişe, Hadid'in imzası haline gelen kıvrımlı formuyla dikkat çekiyor. Üzerinde, devasa herhangi bir etiket bulunmayan tasarımda, markanın etiketini şişenin yalnızca boyun kısmında zarif bir şekilde görüyoruz.

 

Strikes Kibrit | Shane Schneck ve Clara von Zweigbergk

 

Schneck ve Zweigbergk ikilisinin HAY için tasarladığı kibrit kutuları, alışageldiğimiz sıkıcı kibrit kutularından bir hayli farklı. Renk, büyüklük ve doku olarak özgün kutuların bir araya gelerek yeni bir formda karşımıza çıktığı tasarımda, yanıcı bölüm üst yüzeye yayılıyor.

 

TCM+ Cilt Bakım Ürünleri | Nendo

 

Bazı tasarımlar çok Nendo! Ve bu da onlardan biri… Japon ekibin cilt bakım markası TCM+ için hazırladığı ambalajlardan bahsediyoruz. Sonuç: Gri - beyaz düetini estetik bir şekilde ele alan minimal ambalajlar…

 

Spectrum CD'si | Spread

 

Tokyolu tasarım stüdyosu Spread'in, rock grubu Jeff Mills için endüstriyel malzemeler ile tasarladığı CD'ye bayıldık! Cıvata ile birbirine tutunan CD, koruyucu katman ve kutu; son dokunuş ise kabarcıklı naylon ve sarı etiket... Bu tasarım için söyleyecek söz yok aslında.
 

Kaynak | Dezeen

#Yuta Takahashi #Alex Theodorou #Zaha Hadid #Shane Schneck #Clara von Zweigbergk #Nendo #Spread #minimalizm #ambalaj tasarımı #kurumsal kimlik #az çoktur


Sayfanın Başına Dön