-MIŞ GİBİ FORMLAR
-MIŞ GİBİ FORMLAR
-MIŞ GİBİ FORMLAR
-MIŞ GİBİ FORMLAR

-MIŞ GİBİ FORMLAR

TASARIM   21.09.2020

Cam ve kütük bir masa tasarımında göze pek de şaşırtıcı malzemeler olarak görünmüyor. Tabii cam, ağacın üzerinden ‘akmıyorsa.’

Paul Cocksedge, Londra Tasarım Festivali kapsamında sergilenen The Slump’ta oluşturan bu olasılığı tasarlıyor. Tabii cama yalnızca kütük değil, demir ve kaya gibi diğer ağır kütleler de eşlik ediyor. Camı, ayak işlevi gören bu kütlelerin tepesindeki birleşim yerine uygun bir kalıpla şekle sokan Cocksedge, ‘kendiliğinden varolmuş gibi duran formlar’ yaratıyor. Cam, özellikle kaya parçasında ve kütükte kendini su gibi göstererek akışkan bir şaka yapıyor. Cocksedge koleksiyonu özetlerken, “Yüzeylerdeki bu yassılığın her zaman görsel bir tansiyonu olduğunu hissettim. Bu yüzeyleri rahatlatmak ve yumuşatmak, sert materyale nefes alması için alan vermek istedim.” ifadelerini kullanıyor. 

Londra Tasarım Festivali kapsamında sergilenen The Slump, camın sertliğine nefes aldırmak için ona alan veriyor. Paul Cocksedge camı, kütük, taş gibi kütlelerin üzerinde akıtarak illüzyonel bir masa sergisi yaratıyor.

#Paul Cocksedge #the slump #london design week #londra tasarım haftası #tasarım


Sayfanın Başına Dön