BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ
BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ
BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ
BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ
BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ
BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ

BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ

TASARIM   2.11.2021

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali sanatseverlerle buluşmaya başladı. Klasik sanattan güncel sanata, dijital sanattan sinemaya, çağdaş sanatçıların çalışmalarından üniversiteli öğrencilerin çalışmalarına, özel koleksiyon eserlerinden festival için üretilmiş eserlere, edebiyattan dansa ve müziğe kadar birçok farklı disiplini bir araya getiren Beyoğlu Kültür Yolu Festivali; her dalda sanat-sanatçı-sanatsever birlikteliği sağlıyor.

Festival kapsamında yer alan 40 adet kapalı mekan ve 24 adet açık mekan olmak üzere toplam 64 noktada sanat ve kültür etkinlikleri ile Beyoğlu, geniş içeriğe sahip benzersiz bir festivale ev sahipliği yapıyor. 

Tüm sergi ve etkinlik mekanlarına ek, Beyoğlu sokakları ile Beyoğlu’nda bulunan müze ve galerilerin de festival mekanlarını oluşturduğu Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, tam 64 Noktada, 40 Sergi ve Özel Proje, 1000’den fazla sanatçı, 75 konser, 45 Atölye Çalışması, 25 sanat ve edebiyat söyleşisi, 15 video mapping gösterisi, ve 10 sanatçı performansın ile Türkiye’nin tüm kültürel ve sanatsal zenginliklerini tek bir çatı altında topluyor.

Festival kapsamında Gezi Parkı’ndan Galataport İstanbul’a kadar İstiklal Caddesi hattı üzerinde 12 sanatçının ışık tasarımı/yerleştirmesini kapsayan Işık Yolu Tasarım Sergisi'de mutlaka görülmesi gerekenlerden. Sanat, tasarım, mimarlık gibi farklı alanlardan sanatçıların yer aldığı sergide, tasarımcılar aydınlığa, karanlığa, ışıkta görünür kılınan renk, form gibi kavramlara, birlikteliğe, farklılıklara, toleransa dikkat çekiyor. Erdem Akan küratörlüğünde gerçekleşen sergide Alexis Şanal, Burcu Büyükünal, Burcu Sülek, Gülşah Cantaş, Melike Altınışık, Meriç Kara, Nihal Akarsu, Sema Topaloğlu, Şule Koç, Selva Gürdoğan, Zeynep Tümertekin sanatçı olarak yer alıyor. 14 Kasım’a kadar görülebilir. 

#BeyoğluKültürYolu #IşıkSergisi


Sayfanın Başına Dön