BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?
BİZİ NE BEKLİYOR?

BİZİ NE BEKLİYOR?

TASARIM   7.04.2017

Tasarım dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan Milano Tasarım Haftası, siz bu satırları okurken Milano sokaklarını tasarıma doyuradursun, gelin etkinliğin politika, teknoloji ve sürdürülebilirlik üçgeninde öne çıkan tasarım trendlerine bir göz atalım!

 

Görünmez Teknoloji

 

Kimi zaman her ne kadar istemesek de, teknoloji artık hayatımızın merkezinde. Milano Tasarım Haftası'nda sergilenen ve Samsung - Yves Béhar iş birliğinin bir meyvesi olan televizyon Frame ise bulunduğu mekanda dekorasyonun bir parçası olarak teknolojiyi gözümüze sokmayan bir şekilde yorumluyor.

 

Modüler Tasarım

 

Önceki yılın tasarım trendi kompakt yaşam, bu yıl yerini modüler ve esnek çözümlere bırakıyor. Karşımıza çıkabilecek en açık örnek, Tom Dixon - IKEA düetinden doğan Delaktig dinlenme koltuğu.

 

Zanaate Övgü

 

Geleneksel üretime giderek artan ilgi, beraberinde belirli bölgelere ait pek çok özgün tekniğin gün yüzüne çıkmasını sağladı. Güney Afrikalı tasarımcı Christopher Jenner tarafından Yixing kili ile üretilen koleksiyon ise bu noktada Milano Tasarım Haftası'nda göreceğimiz parçalar arasında.

 

Geri Dönüşüm

 

Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm artık pek çok marka tarafından önemsenen bir konu. Kvadrat'ın tekstil atıklarını geri dönüştürerek ürettiği dayanıklı Solid Textile Board adlı malzeme ise tasarımcı Max Lamb tasarımı banklar olarak karşımızda!

 

Politika ve Tasarım 

 

Brexit, Trump derken, tasarım dünyasında da politik tavırların baş gösterdiğini söylemek mümkün. Atelier Biagetti'nin God adlı enstalasyonu da, tüketim toplumuna odaklanarak bu kavramın hayatımızı nasıl yönettiğine dikkat çekiyor.

 

 

#Milano Tasarım Haftası #Atelier Biagetti #Yves Béhar #Samsung #Tom Dixon #IKEA #Christopher Jenner #Kvadrat #Max Lamb #tasarım #zanaat #geri dönüşüm #inovasyon #modüler tasarım #enstalasyon


Sayfanın Başına Dön