BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!
BUYRUN OTURUN!

BUYRUN OTURUN!

TASARIM   28.06.2019

Pasztory'nin söylediğine göre form varsa mesaj var da var. Ancak bu noktada aşırıya kaçarak kitsch'lik sınırlarında dolaşan tasarımlar da karşımıza çıkmıyor değil. Konumuzsa, oturma elemanları! Üstelik fast food yemek kültüründen ilham alan mı dersiniz, yoksa insan vücudundan mı…

Studio Job x Seletti | Un_Limited Editions

Hamburger görünümlü bir koltuk ya da hot dog gibi bir kanepe. Un_Limited Editions, Studio Job'ın Fast Food yemek kültüründen ilham alarak Seletti için tasarladığı bir koleksiyon. Köfteye oturmak ya da domatese yaslanmak; işte bütün mesele bu!

Jade T Cho 

Bu koltuğun belirli bir ismi yok, tek bildiğimiz, Koreli tasarımcı Jade T Cho’nun mezuniyet projesi olduğu. Biçim dilinde anatomiye dair imler taşıyan tasarım, çağdaş sanat ve tasarımın bulanıklaşan sınırlarında dolaşıyor.

Kenneth Cobonpue x Disney | Star Wars Furniture

Filipinli tasarımcı Kennet Cobonpue’nun. Star Wars karakterlerinden ilham alarak tasarladığı koleksiyon; koltuk, tabure ve aydınlatmadan oluşuyor. Oturma elemanlarındaysa başrol, Darth Vader ve Chewbacca’da!

Hyun Gi Kim | 001 Breath

Hiç kan pompalayan bank gördünüz mü? Aslında biz de görmedik, ta ki Hyun Gi Kim tarafından tasarlanan 001 Breath ile tanışana kadar! Koreli tasarımcı, 001 Breath’i tasarlarken "mobilyaya canlılık katma" düşüncesinden yola çıkıyor, tasarımı kan pompalayan bir sistem üzerinden kurguluyor.Oturduğunuz zaman oluşan basınçla pompalanan kanlarsa, eminiz herkesin görmek isteyeceği bir şey değil.

Fredrikson Stallard | Momentum

Momentum, Çalışmalarını Londra'da sürdüren tasarım stüdyosu Fredrikson Stallard imzalı bir koltuk. Ama siz onun sert görüntüsüne hiç bakmayın çünkü poliüretan, cam elyafı ve polyester malzemeden üretiliyor.

#Studio Job #Seletti #Jade T Cho #Kenneth Cobonpue #Disney #Star Wars #Hyun Gi Kim #Fredrikson Stallard


Sayfanın Başına Dön