CAMEKÂN'I SEN TASARLA!
CAMEKÂN'I SEN TASARLA!

CAMEKÂN'I SEN TASARLA!

TASARIM   17.01.2019

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirilecek bir kamusal alan uygulaması için tasarımcılara açık çağrı yapıyor! İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Mart 2019'da Şişhane'deki Nejat Eczacıbaşı Binası'nın giriş katında açılacak "İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı"nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, bir tasarım ve üretim alanına dönüşüyor.

İstanbul Tasarım Bienali'nin, İKSV Alt Kat ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğinde hazırladığı program kapsamında, Mart ayından itibaren bir yıl boyunca her ay genç bir grafik tasarımcı ya da iletişim tasarımcısının temel tasarım başlıklarından hareketle üreteceği bir işi, kamuya açık bir alanda sergilenecek.

Başvurular İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova; İKSV Kurum Kimliği ve Yayınlar Direktörü Didem Ermiş; sanatçı, tasarımcı, GMK üyesi Pınar Akkurt; grafik tasarımcı, MSGSÜ öğretim üyesi, GMK üyesi Umut Südüak ve Fol Studio Yaratıcı Yönetmeni, GMK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Ölmez'den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

CAMEKÂN, tasarımın temellerini oluşturan ve yeniden düşünmeyi hedefleyen Nokta, Çizgi, Form, Renk, Doku, Boyut, Hareket, Simetri / Asimetri, Pozitif / Negatif başlıklarından biri ya da en fazla üçünü kullanabilecekleri işlerle katılmak isteyen tasarımcılara sınırsız bir hareket alanı sunuyor. Üretilecek tasarımlar, 2,5m x 2,4m’lik, 30 cm derinliğindeki camekân içinde sergilenecek. Tasarımcılar işlerini 3 ya da 2 boyutlu; tipografi, fotoğraf, video gibi farklı malzeme veya baskı yöntemlerini kullanarak hazırlayabilecek.

İstanbul'da yaşayan, öğrenim gören ya da üreten 26 yaş ve altındaki grafik tasarımcılar ve iletişim tasarımcılarının başvurabileceği açık çağrı 1 Şubat Cuma günü saat 18.00’e kadar devam edecek!

Açık çağrı başvurularıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

#İKSV #İKSV Alt Kat #İstanbul Tasarım Bienali #Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu #Nejat Eczacıbaşı Binası #CAMEKAN


Sayfanın Başına Dön