DİNLEYİCİ VENEDİK BİENALİ'NDE
DİNLEYİCİ VENEDİK BİENALİ'NDE
DİNLEYİCİ VENEDİK BİENALİ'NDE
DİNLEYİCİ VENEDİK BİENALİ'NDE

DİNLEYİCİ VENEDİK BİENALİ'NDE

TASARIM   31.05.2021

Vuslat Doğan Sabancı’nın kurduğu Vuslat Foundation, Venedik Bienali 17’nci Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne özel proje ortağı olarak davet edildi. Vakıf, İtalyan sanatçı Penone’nin anıtsal enstalasyonu “Dinleyici”yi bienal katılımcılarının beğenisine sunuyor.

İş kadını Vuslat Doğan Sabancı tarafından kurulan Vuslat Foundation bu yıl ‘Birlikte Nasıl Yaşarız?’ temasını işleyen Venedik Bienali'nin konuğu. İtalyan sanatçı Giuseppe Penone’nin anıtsal eseri “Dinleyici”, Vuslat Foundation’ın ilk projesi olarak izleyiciyle buluşuyor.

Venedik Bienali 17’nci Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne özel proje ortağı olarak davet edilen dernek, Penone’nin eserini 22 Mayıs – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında sergileyecek. Dünyada ‘can kulağıyla dinleme’ becerisini bireysel ve toplumsal ilişkilerin olmazsa olmaz parçası haline getirme amacıyla kurulan Vuslat Foundation tarafından sergilenecek eser dokuz metre yüksekliğinde, ağaç formunda olan bronz bir heykel. Eser, Bienal’in özel etkinliği olarak Venedik’in tarihi mekânı Gaggiandre’de kanal suyuna yerleştirildi. Bu projeyle doğayı can kulağıyla dinlemenin önemine dikkat çekmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Vuslat Foundation, izleyiciyi bu konuda düşünmeye ve üretmeye davet ediyor.

#VuslatFoundation #VenedikBienali #Penone #Dinleyici


Sayfanın Başına Dön