DOT
DOT
DOT
DOT
DOT
DOT
DOT
DOT

DOT

TASARIM   21.09.2018

Deri ve camın birbirine zıt olan geçirgenlik özelliklerini gözlemleyen Bilge Nur Saltık, İstanbul merkezli tasarım stüdyosu Uniqka için bir koleksiyon tasarladı: DOT. Deri üzerine yaptığı geometrik müdahalelerle malzemeye geçirgenlik katan tasarımcı, aynı zamanda göz üzerinde de bir oyun etkisi yaratıyor. 

 

“Göz, bir yandan deliklerden içeriyi gözetlerken öte yandan derinin ihtişamlı dokusuna takılıyor”

 

DOT, derinin nazik ve güzel dokusuna vurgu yapan bir koleksiyon. Öyle ki, sıcak ve duygusal bir hareketle camın etrafını saran deri, dogˆal güzelligˆiyle dokunma duyusunu harekete geçiriyor. Üretim aşamasında doğal haliyle kullanılan vejetal deri, el dikişi ile birleşiyor; doğal rengi zaman geçtikçe daha da dönüşerek koleksiyona özgünlük katıyor.

 

İki farklı boyutu bulunan DOT; vazo, kalemlik, mumluk olarak ve daha birçok farklı işlevde kullanılabiliyor. 20 - 23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşen London Design Fair'da tasarım tutkunlarıyla buluşacak olan koleksiyon, eş zamanlı olarak 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında ECNP Galeri'de "Tutku Nesneleri" sergisinin de bir parçası olarak yer alacak. 

#Bilge Nur Saltık #Uniqka #DOT #London Design Fair #ECNP Galeri


Sayfanın Başına Dön