HACK THE NORMAL
HACK THE NORMAL

HACK THE NORMAL

TASARIM   8.05.2020

COVID-19 salgınının dayattığı 'yeni dünya düzeni' üzerine yapılan tartışmalar devam ederken Arçelik, sürece katkı sağlayacak yaratıcı fikirleri bir araya getirmek için 'Hack the Normal' isimli bir online hackathon düzenliyor. Arçelik İnovasyon ekibi tarafından, 15 - 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek 'Hack the Normal', katılımcıları ticarileşme potansiyeli olan yeni ürün, hizmet ve iş modellerini geliştirmeye davet ediyor. 

'Sağlıklı Yaşam', 'Sosyal Yaşam' ve 'Sürdürülebilir Yaşam' başlıklarıyla düzenlenecek online hackathon'da, yaratıcı fikirlere Arçelik tarafından ürün geliştirme, tanıtım ve iş modeli desteği sunulacak. ATÖLYE organizasyonuyla düzenlecek online hackathon için başvurular 8 Mayıs tarihinde başlayıp 13 Mayıs'a kadar devam edecek.

Sosyoloji, tasarım, teknoloji, psikoloji, insan kaynakları, yönetim ve iletişim gibi farklı disiplinlerden bireylerin bir araya getirerek içinde bulunduğumuz krizden sonra 'yeni normal' yaşamın nasıl olacağını sorgulayan Hack the Normal, salgının bireysel, toplumsal, maddi ve manevi olarak sekteye uğrattığı işleyişi, yeni bir yaklaşımla sürdürmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Hack the Normal'a katılan takımlar araştırma, prototipleme ve hikaye anlatıcılığı gibi farklı alanlarda eğitimler alma ve seminerlere katılma imkanı bulacak. Katılımcılara ayrıca, kendi alanlarındaki uzmanlardan mentorluk desteği alma fırsatı da sunulacak. Arçelik ve paydaşlarının bulunduğu değerlendirme ekibi tarafından seçilecek projelere, Arçelik tarafından prototipleme, üretim, belgelendirme için test ve onay süreçleri ile ilgili ürün geliştirme, Arçelik Türkiye kanalları üzerinden müşterilere erişim için tanıtım, satış imkanı ve fikri hakları için iş modeli desteği sağlanacak.

Hack the Normal için başvurular hackthenormal.com adresinden yapılıyor. Ön değerlendirmeyi geçen takımların katılmaya hak kazanacağı etkinliğe, bireysel olarak başvuran ve başvurusu kabul edilen katılımcıların yarışma öncesinde bir takıma dahil olması veya kendi takımlarını kurması gerekiyor.

#Arçelik #ATÖLYE #Hack the Normal #hackathon #Covid-19 #Corona #Koronavirüs


Sayfanın Başına Dön