Türkiye’yi Temsil Edecek Ofis Açıklandı
Türkiye’yi Temsil Edecek Ofis Açıklandı
Türkiye’yi Temsil Edecek Ofis Açıklandı
Türkiye’yi Temsil Edecek Ofis Açıklandı

Türkiye’yi Temsil Edecek Ofis Açıklandı

TASARIM   26.02.2016

Bu yıl ilk defa 7-27 Eylül tarihleri arasında “Utopia by Design” (Tasarımla Ütopya) teması altında düzenlenecek Londra Tasarım Bienali’nde yer alacak Türkiye sergisi için çalışmalar devam ederken, sergide yer alacak projenin Autoban tarafından tasarlanacağı açıklandı.

Londra Tasarım Bienali Türkiye sergisinin koordinasyonunu İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) üstleniyor. Christopher Turner direktörlüğünde gerçekleştirilecek Londra Tasarım Bienali’nin teması Sir Thomas More’un klasik eseri Ütopya’nın basımının 500. yılı onuruna “Utopia by Design” (Tasarımla Ütopya) olarak belirlendiğini duyurmuştuk.

Türkiye sergisinde yer alacak ekibin belirlenmesi için İKSV tarafından, çeşitli kurumlara iletişim danışmanlığı yapan sanatçı Paul McMillen liderliğinde, Koleksiyon Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan ve mimar Zehra Uçar’dan oluşan bir Seçici Kurul oluşturuldu. Seçici Kurul, Türkiye sergisinde yer alacak projeyi gerçekleştirmek üzere Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar tarafından kurulan uluslararası tasarım ofisi Autoban’ı davet etti.

2003 yılında Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar tarafından kurulan Autoban, İstanbul merkezli, çok disiplinli bir tasarım ofisi olarak, yerel ve uluslararası çapta projelere imza atarken; üzerinde düşünülmüş, kullanıcısına yeni deneyimler öneren ve zanaatı ön plana çıkaran tasarımlar üretiyor. Alışılagelmiş malzemeleri alışılmışın dışında yorumlayarak, öncelikle malzemenin potansiyelini ortaya çıkarma eğiliminde olan stüdyo, zanaat teknikleri ve modern teknolojinin imkânlarıyla yeni deneyler yapıyor. 

#Utopia by Design #London Design Biennale #Autoban #tasarım #mimari #ofis #iksv


Sayfanın Başına Dön