LÜKSÜN YENİ TANIMLARI
LÜKSÜN YENİ TANIMLARI
LÜKSÜN YENİ TANIMLARI
LÜKSÜN YENİ TANIMLARI
LÜKSÜN YENİ TANIMLARI
LÜKSÜN YENİ TANIMLARI

LÜKSÜN YENİ TANIMLARI

TASARIM   24.12.2021

Maison&Objet Paris Fuarı 20-24 Ocak 2022 tarihleri arasında dekorasyon ve tasarım dünyasındaki yenilikleri sektör profesyonelleri ve tasarım severler ile buluşturuyor. NellyRodi Trend Ajansı ile her edisyonunda bir tema üzerine yoğunlaşan fuar, pandemi ile daha da hızlı değişen yaşam ve çalışma şekillerimizi yakından ilgilendiren ‘New Luxury’ temasını mercek altına alıyor. Lüksün tanımı tüketici grupları arasında farklılaşırken bu tanımları teknoloji de önemli ölçüde etkiliyor.

Maison&Objet Paris yeni lüks temasını ‘Uber Luxury’ ve ‘Lux Populis’ kavramları üzerinden inceliyor. Uber Luxury teknoloji ve artsana üretimi bir arada sunan, böylece geçmişi gelecek ile birleştiren bir anlayış. Yüksek kaliteli malzeme ile elde üretilmiş ürünlerin bir de teknolojik olarak mükemmelleştirilmeleri karşı konulamaz arzu nesneleri yaratıyor. Bir yandan insan elinin dokunuşu ile kişiselleştirilmiş bir tavır diğer yandan hayat kalitemizi yükselten teknolojik fonksiyonlarla bir arada sunulduğunda ayrışan lüks bir deneyime ulaşılabiliyor. Lux Populis ise ilhamını sokak kültürü ve sosyal medyadan alarak daha kapsayıcı ve eğlenceli bir lüks tavrı sergiliyor. Lüks markaların graffiti sanatçıları ile işbirlikleri bu trendin en iyi örneklerini oluşturuyor. Daha genç ve dinamik olan bu lüks tavrı gençleşen lüks tüketici profilleri için de çok cazip içerikler sunuyor.

Fuarda ayrıca trend alanı, sanatsal enstelasyonlar, gastronomik deneyimler ve bir dijital tasarım satış platformu olan The Invisible Collection sergisi görülebilecek. 7. Holdeki ‘Signature’ alanı özellikle fuarın teması olan yeni lüks kavramlarını karşılayan sergileme alanları ile öne çıkıyor.

Maison&Objet Paris dijital ortamda da ‘mom’ https://mom.maison-objet.com üzerinden ziyaretçilerine çok kanallı bir deneyim sunuyor. Bununla birlikte fuarın dekorasyon ve tasarım alanlarındaki eğitici konuşmaları ve içerikleri bir araya getirdiği Maison&Objet Academy kanalı https://academy.maison-objet.com ilham veren içeriklerle bizleri karşılıyor.

#Maison&Objet #ParisFuarı #UberLuxury #LuxPopulis


Sayfanın Başına Dön