Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted
Moleskine #IdeasNoted

Moleskine #IdeasNoted

TASARIM   3.06.2015

Milano Tasarım Haftası başladı. 14-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik için beklentiler yüksek. Ancak tasarım camiasından önemli bir kalabalığı bir araya getirme gücüne sahip bu kalibrede bir etkinlikte, sergilerin kısıtlı bir alana sıkışıp kalmasından mutsuz olan bir kesim de var. Onların gözleri daha yenilikçi, geleceğe dönük ve ilham verici projeler arıyor. 

Tasarım Haftası’nın kente yayılan pek çok etkinlik alanından biri olan Ventura Lambrate de böyle projelerin bulunabileceği bir yer. Ventura Lambrate, aslında endüstrinin alternatif köşelerine hitap eden projeleri ağırlamak için çok uygun. Zira eski bir endüstri ve üretim merkezi. Dolayısıyla, sergi alanları eski üretim tesisleri, fabrika ve hangarlar. Bu özellikleriyle Lambrate, Milano’yu takip eden bir grup insan için bir tür vaha. 

Milano’nun bildik kaosundan çıktıktan sonra biraz daha farklı projeler görmek için kendini Lambrate’ye atanlara, Moleskine projesini görmeyi öneririz. Moleskine, daha çok analog düzeyde yaratıcılığımızı destekleyen ve tetikleyen bir marka olarak aklımızda yer etmişti. Şimdiyse yeni piyasaya çıkacak olan akıllı notebook ile alışık olduğumuzdan farklı bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor, “Documenting Design Innovation” projesiyle bunu kalabalıklarla paylaşacağı bir dokümantasyon merkezi sunuyor. Proje kapsamında bir grup genç tasarım muhabiri, ellerinde kalemlerle Venture’nin endüstri sonrası sokaklarında gezinip; sergilenen tasarım objeleri, sokaklar, enstalasyonlar ve materyaller üzerine yeni fikirlerini skeçlere dökecekler. Skeçler, yeni Moleskine Smart Notebook sayfalarına çizilecek. Daha sonra özel olarak tasarlanmış bir aplikasyon aracılığıyla Adobe Creative Cloud’a gönderilip, dokümantasyon merkezinde (via venture 14) vektörel formatta kaydedilecek. Burada Adobe Creative Suite tarafından işlem görecek olan skeçler, markaya yakışır şekilde hem analog hem dijital formatta izleyiciler tarafından görülebilecek. CICLICA.CC tarafından tasarlanan mekan “Cabinet of Curiosities”, metal çerçeveli panellerin ve masaların olduğu bir kütüphane formatında hazırlandı. Dolayısıyla ilgilenen herkes burada çalışmalara bakabilecek, hatta üzerlerine notlar alabilecek. Yolu düşecek olanlara, içine dahil olunabilecek enteresan bir süreç deneyimi yaşamak için tavsiye ediyoruz. 

Konuk Yazar: Bahar Türkay

#tasarım #Ventura Lambrate #Moleskine #Notebook #milano


Sayfanın Başına Dön