OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY
OPEN SKY

OPEN SKY

TASARIM   24.04.2018

Sou Fujimoto, Studio Swine derken; COS, Salone del Mobile 2018 kapsamında bu kez Phillip K Smith III ile el ele verdi. Amerikalı sanatçının Palazzo Isimbardi için özel olarak tasarladığı Open Sky, aynı zamanda markanın Milano iş birliklerinin de yedincisi.

 

Palazzo Isimbardi'nin kare formlu avlusuna yerleşen devasa bir strüktürden söz ediyoruz. Avluya girenleri, sanatçının işlerinde sıklıkla kullandığı plaka aynalardan meydana gelen dairesel formuyla karşılayan. Ve zemine açılı olarak konumlandırılması nedeniyle gökyüzünü avluya taşıyan… Üstelik bu manzaraya, enstalasyonun merkezinde hareket ederken yansıyan Palazzo Isimbaldi'nin 16. yüzyıl mimarisini de eklemek mümkün.

 

“COS proje için brief verirken, “İşlerini beğeniyoruz, burası mekanımız, 1 ay içinde tekrar konuşuruz” dedi. Aslında bu, özgürce düşünmem için verilen bir açık çekti”

 

Open Sky'ı tasarlarken amacının, sokakların kaosundan kaçarak sakin bir an yaratmak olduğunu belirten Smith, mimarinin yanı sıra gün ışığının değişken haliyle adeta bu anı taçlandırıyor.

#Phillip K Smith III #COS #Salone del Mobile #Salone del Mobile 2018 #Milano Tasarım Haftası #Palazzo Isimbardi #Open Sky


Sayfanın Başına Dön